Najlepsi młodzi szachiści Europy walczą w Karpaczu

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-15 10:27
A|A|A

Mistrzostwa są rozgrywane systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Osobno odbywa się rywalizacja drużyn kobiecych oraz turniej open. Wśród zespołów kobiecych jednymi z faworytek do medalu są Polki, które wystawiły dwie drużyny. W pierwszej gra Mariola Woźniak z Polonii Wrocław. W turnieju open biało-czerwoni także wystawili dwa zespoły i w każdym znalazł się reprezentant Polonii. W pierwszej drużynie gra m.in. Szymon Gumularz, a w drugiej Kacper Grela.

W inauguracyjnej rundzie DMEJ swoje partie wygrało dwoje szachistów Polonii.
W turnieju open Polska I, w składzie z Szymonem Gumularzem, pokonała Słowenię 3,5:1,5. Wrocławianin wygrał z Videm Dobrovolijcem, a punkty dla biało-czerwonych zdobyli także: Radosław Gajek i Ryszard Eggink – po 1 oraz Łukasz Jarmuła 0,5.

Zespół Polska II, w którego składzie gra kolejny z Polonistów Kacper Grela, uległ Czechom 1:3. Jedyny punkt wywalczył dla Polski Jakub Kosakowski. W tym meczu Grela przegrał z Jirim Rydlem.

W turnieju kobiet Polska I, w składzie z Mariolą Woźniak, pokonała Czeszki z zespołu Svetla nad Sazavou 2:0, a wrocławianka ograła Natalię Kanakovą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama