Florecista z Wrocławia zwycięzcą kwalifikacji na MŚ

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-07-15 22:07 | Zmodyfikowano: 2015-07-15 22:08
A|A|A

fot. Marie-Lan Nguyen / Wikimedia Commons

Zawodnik Klubu Szermierczego Wrocławianie wygrał grupę kwalifikacyjną i awansował bezpośrednio do fazy głównej rywalizacji. Oprócz wrocławianina awans wywalczył także Michał Janda. W eliminacjach odpadli inni nasi floreciści: Paweł Kawiecki i Jakub Surwiłło. W pierwszej rundzie turnieju głównego Rajski zmierzy się z reprezentantem Korei Południowej Junem Heo, a Janda z Rosjaninem Aleksiejem Czeriemisinowem.

Wśród florecistek w najlepszej "64" świata znalazły się trzy Polki: Martyna Synoradzka, Magdalena Knop i Hanna Łyczbińska.

Leszek Rajski - to obecnie jeden z najbardziej doświadczonych i utytułowanych polskich florecistów. Jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem kraju; ma też w dorobku aż sześć złotych medali drużynowych mistrzostw Polski.

Największym sukcesem zawodnika klubu Wrocławianie  na arenie międzynarodowej jest wicemistrzostwo Europy w turnieju drużynowym w 2013 roku. Rajski startował też czterokrotnie na mistrzostwach świata. Najlepszy wynik w drużynie osiągnął w 2011 roku (4 miejsce); indywidualnie jego największym sukcesem jest 11 lokata na MŚ 2014.

W Moskwie Leszek Rajski walczy także o punkty kwalifikacyjne na IO w Rio de Janeiro. MŚ są pod tym względem wysoko punktowane. Dobry występ w rosyjskiej stolicy może przybliżyć florecistę z Wrocławia do wyjazdu na igrzyska w 2016 roku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama