Wrocław wcale nie taki kulturalny? Polski po Awinionie. Charków wojenny i magiczny

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2015-07-21 09:35 | Zmodyfikowano: 2015-07-21 09:49
A|A|A

Słuchaj Radia Wrocław Kultura (link do streamu jest dostępny TUTAJ)

Z redaktorami Rity Baum rozmawialiśmy o najnowszym numerze zasłużonego a ciągle młodego pisma. Tym razem Rita Baum wkłada kij w mrowisko, piszą krytycznie o kulturze Wrocławia. W tekście Peryferia na sterydach Piotr Czerniawski: "Sytuacja w mieście przypomina starą anegdotę o punkowym zespole Przejebane, który zmienił nazwę na Nie Jest Dobrze". Ostro. W numerze także m.in. rozmowa Rolanda Zarzyckiego z Adamem Chmielewskim (czyli współautorów zwycięskiej aplikacji ESK 2016, już niezwiązanych z biurem festiwalowym). Paweł Piotrowicz i Mira Boczniowicz w studiu RWK:

1

2

3

4

TUTAJ cały tekst Piotra Czerniawskiego.

 

Piotr Rudzki wraz z zespołem Teatru Polskiego we Wrocławiu wrócił z najważniejszego teatralnego festiwalu na świecie. W Awinionie Wycinka w reż. Krystiana Lupy odniosła wielki Sukces:

1

2

3

 

Piotr Soroka z Novego Ruch Teatru o nowych propozycjach prężnie się rozwijającej młodej wrocławskiej sceny. Następny spektakl już niebawem, tym razem z historią Wrocławia w tle. 

1

2

 

Jedną z gwiazd tegorocznego Miesiąca Spotkań Autorskich, który trwa we wrocławskiej Mediatece, był ukraiński pisarz i poeta Serhij Żadan. Opowiadał nam o tym, co dzieje się na wschodniej i w zachodniej Ukrainie, jakie są nastroje ludzi, a przede wszystkim o swojej najnowszej wydanej po polsku książce pt. Mezopotamia. Pod starożytną nazwą kryje się jednak Charków - rodzinne miasto Żadana. Odpowiedzi Serhija Żadana tłumaczy doktorant UWr Marcin Gaczkowski.

1

2

3

4

 

A w najbliższy wtorek 21 lipca kolejni goście i tematy:

Kultura DAB+ Magda Piekarska, Grzegorz Chojnowski, wtorek 15-20

Już o 15 w naszym studiu artyści przygotowujący Czarne słońce, czyli seanse kina audialnego w ramach T Mobile Nowe Horyzonty. Rzecz się wydarzy na Scenie im. Grzegorzewskiego w Teatrze Polskim. "Słowo nabierze właściwości psychoaktywnych" - deklarują Anka Herbut, Bogumił Misala, Łukasz Twarkowski. Potem Martyna Majewska w roli głównej - zwyciężczyni konkursu na sceniczny debiut reżyserski w jubileuszowym sezonie Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Będą z nami także Christine Pryn i Rafał Augustyn, Dunka i Polak, skrzypaczka zachwycona polską muzyka współczesną i kompozytor tej muzyki (o 17.30). Kto jeszcze?
We Wrocławiu trwa Miesiąc Spotkań Autorskich. Codziennie z czytelnikami spotykają się pisarze z Polski, Czech, Słowacji, a przede wszystkim z Ukrainy. Dziś okazja do spotkania z Natalką Śniadanko, powieściopisarką i tłumaczką, autorką wydanych także po polsku "Kolekcji namiętności" czy "Lubczyka na poddaszu". Do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych, odbiornikach DAB+ i na radiokultura.prw.pl!

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama