MŚ w pływaniu: Alicja Tchórz poza finałem. Brąz Czerniaka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-08-03 20:39 | Zmodyfikowano: 2015-08-03 20:42

W półfinale Alicja Tchórz uzyskała czas 1.01,09 min i zajęła ostatnie miejsce w gronie 16 zawodniczek. Polka popłynęła słabiej niż w porannych eliminacjach, kiedy wynikiem 1.00,61 ustanowiła rekord Polski. Najszybsza w półfinale była Australijka Emily Seebohm - 58,56 s.

Bohaterem polskiej ekipy był Konrad Czerniak, który zdobył pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata w Kazaniu. W wyścigu na 50 m stylem motylkowym Polak wywalczył brąz ex aequo z Węgrem Laszlo Csehem - obaj uzyskali 23,15 s. Wygrał Francuz Florent Manaudou, a drugi był Brazylijczyk Nicholas Santos.

Pozostali Polacy startujący w poniedziałek nie przeszli eliminacji. W tym gronie była m.in. inna pływaczka Juvenii Wrocław - Dominika Sztandera, która uzyskała 33. czas na 100 m stylem klasycznym.