Szczypiornistki z Lubina wygrały memoriał Kruglińskiego

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-08-24 06:33 | Zmodyfikowano: 2015-08-24 06:34

Po wygranych spotkaniach z Pogonią Szczecin i Hypo Wiedeń drużyna Metraco Zagłębia chcąc triumfować w Memoriale Henryka Kruglińskiego musiała przynajmniej zremisować z Bayerem Leverkusen. Cel został osiągnięty.

Początek meczu należał do Bayeru, który szybko objął prowadzenie 2:0. Później gra się wyrównała i dopiero w końcówce pierwszej części meczu' głównie dzięki skuteczności Kim Naidzinavicius, zespół z Leverkusen odskoczył na kilka bramek i do przerwy prowadził 16:12.

Większa część drugiej połowy to odrabianie strat. Po rzucie Joanny Obrusiewicz było już tylko 20:21, ale zespół Bayeru znów uzyskał przewagę. Wreszcie w 57. minucie po rzucie Agnieszki Jochymek na tablicy wyników był remis 27:27 i choć końcówka była nerwowa to mecz ostatecznie zakończył się remisem, który dał Metraco Zagłębiu triumf w całym turnieju.