Perfekcyjny Drabik, pewna wygrana Betardu Sparty

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-05 10:32 | Zmodyfikowano: 2015-09-05 10:33

Podopieczni Piotra Barona byli faworytami i w tej roli spisali się znakomicie. W ekipie Betardu Sparty nie było tego dnia słabych punktów. Kapitalnie pojechał Maksym Drabik, który we wszystkich sześciu startach dojeżdżał do mety na pierwszej pozycji. Junior Sparty miał świetnie spasowany sprzęt, potrafił także popisać się skutecznymi akcjami na dystansie. Tak było m.in. w 16. biegu, w którym po przegrany starcie Drabik wyprzedził na dystansie Kacpra Worynę. Żużlowiec ROW Rybnik, był jednym z nielicznych zawodników, którzy na opolskim torze potrafili nawiązać walkę z wrocławianami. Sztuki tej próbował także były zawodnik Sparty, reprezentujący barwy zespołu gospodarzy, Patryk Malitowski. W 12 wyścigu do samego końca toczył on pasjonujący pojedynek Adrianem Gałą. Na mecie lepszy był wrocławianin, który prowadzenie wywalczył dopiero na ostatnim okrążeniu. Gała także zdobył 18 punktów, ale startował raz więcej od Drabika. 14 punktów do dorobku zespołu dorzucił trzeci z młodzieżowców Sparty - Damian Dróżdż.

Wrocławianie aż o 20 punktów wyprzedzili ROW Rybnik. Trzecie miejsce zajął zespół Wybrzeża Gdańsk.

Świetna postawa młodzieżowców Betardu Sparty to dobry prognostyk przed pierwszym meczem półfinałowym w żużlowej Ekstralidze. W niedzielę wrocławianie na torze w Częstochowie od godz. 17.00 podejmować będą Unię Tarnów.