DRJ: II Festiwal małych Prapremier

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-09-08 07:36 | Zmodyfikowano: 2015-09-08 07:37
A|A|A

fot. Marcin Mańkowski

Jedyny w Polsce festiwal prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów lalkowych. Od 13 do 18 września w Wałbrzychu. Nie można tego przegapić.

Głównym założeniem festiwalu jest otwarcie się na młodego widza poprzez prezentację najciekawszych spektakli i zainscenizowanych czytań współczesnej dramaturgii oraz jego aktywizację na warsztatach z pedagogami teatru i dramatopisarką. W programie: 9 spektakli konkursowych teatrów lalkowych z Gdańska, Wrocławia, Poznania, Warszawy, Olsztyna, Lublina, Kielc, Rzeszowa; 2 zainscenizowane czytania współczesnej dramaturgii dla dzieci i młodzieży; 2 pokazy studentów szkół teatralnych; prapremiera TLiA w Wałbrzychu, połączona z galą jubileuszową z okazji 70-lecia Teatru; warsztaty teatralne dla dzieci i opiekunów, warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży; dyskusja panelowa dotycząca pedagogiki teatru. Mało? Chyba nie….

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gminy Wałbrzych. Patronat honorowy objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Zapraszamy do Wałbrzycha.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama