Wrocławska archidiecezja przyjmie 15 rodzin uchodźców

Przemek Gałecki | Utworzono: 2015-09-08 13:04 | Zmodyfikowano: 2015-09-08 13:06
A|A|A

Zdjęcie ilustracyjne/www.caritas.pl

Na reakcje nie trzeba było długo czekać. Wrocławska archidiecezja przyjmie 15 rodzin uchodźców. Do tej pory w stolicy Dolnego Śląska schronienie znalazły cztery syryjskie rodziny. Teraz - po niedzielnym apelu papieża Franciszka - archidiecezja zadeklarowała przyjęcie kolejnych uchodźców. Miejsce dla nich przygotuje wrocławska Caritas. O sprawie wie już centrala organizacji, która bezpośrednio współpracuje w tej kwestii z rządem. Ksiądz Rafał Kowalski, rzecznik archidiecezji, podkreśla, że nie ma mowy o tym aby zastrzegać, że do Wrocławia mogą przyjechać tylko katolicy.

- Teraz pozostaje tylko kwestia ustabilizowania sytuacji prawnej tych rodzin - dodaje Kowalski:

Rzecznik podkreśla, że rodziny będą w jednym ośrodku, co ma pomóc im "wejść" w realia zupełnie obcego dla siebie kulturowo kraju. Jeszcze nie wiadomo skąd będą pochodzili uchodźcy.

Nowy plan Komisji Europejskiej zakłada, że Polska będzie musiała przyjąć w sumie ponad 11 i pół tysiąca imigrantów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Gal Anonim
2019-01-17 09:10:13
z adresu IP: (82.145.xxx.xxx)
Ocena: 0
Za takie multikulti zabito P. Adamowicza.
~Chrześcijanka
2015-09-10 17:16:37
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: 0
Archidiecezja przyjmie- i co dalej? Czy sama zapewni im byt i utrzymanie do końca życia, czy też z czasem zacznie się odwoływać do uczuć i kieszeni parafian A może by tak miłosierna Archidiecezja dorzuciła coś polskim emerytom na wykup recept? I choć przez chwilę pomyślała nad tym, co powiedział swego czasu Kardynał Stefan Wyszyński : – "Nie oglądajmy się na wszystkie strony. Nie chciejmy żywić całego świata, nie chciejmy ratować wszystkich. Chciejmy patrzeć w ziemię ojczystą, na której wspierając się, patrzymy ku niebu. Chciejmy pomagać naszym braciom, żywić polskie dzieci, służyć im i tutaj przede wszystkim wypełniać swoje zadanie – aby nie ulec pokusie „zbawiania świata” kosztem własnej ojczyzny (...) jeżeli nasza Ojczyzna ma przetrwać w pokoju, w zgodnym współżyciu i współpracy, jeżeli ma osiągać upragniony ład gospodarczy - musimy o tym pamiętać. Nieszczęściem jest zajmowanie się całym światem kosztem własnej ojczyzny..." ... warto się nad tym zastanowić
~pol
2015-09-09 08:06:10
z adresu IP: (193.59.xxx.xxx)
Ocena: -7
wszyscy co tu komentują to katolicy sluchajacy swojego papieza. polaczki powinni zalozyc wlasna religie.
~Vox populi vox Dei
2015-09-09 01:26:08
z adresu IP: (109.76.xxx.xxx)
Ocena: 1
ksieze kowalski przyPOmne panu ze za polityke IMIGRACYJNA odpowiada i kieruje nia RZAD RP. Jesli pan chce pomoc to moze pan wspierac uchodzcow poprzez organizacje charytatywne, zarowno koscielne jak i swieckie np. ,,Caritas,, ,,PCK,, itp. Panskie dzialania w sprawie uchodzcow wpisuja sie w dzialania tzw. ,,ksiezy,, jak lemanski, luter, sowa & towarzysze. Pan sie w najlepszym razie bawi a za panskie decyzje za kilka lat zaplaca parafianie, kiedy pan byc moze bedzie na innej parafii,kontynencie lub byc moze...........w piekle.
~Polak
2015-09-08 22:21:38
z adresu IP: (82.243.xxx.xxx)
Ocena: 2
Nowy plan Komisji Europejskiej zakłada, że Polska będzie musiała przyjąć w sumie ponad 11 i pół tysiąca imigrantów. Musiała dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Emigrant
2015-09-08 18:32:11
z adresu IP: (82.132.xxx.xxx)
Ocena: 8
A dlaczego nikt nie pomyśli o uchodźcach zza wschodniej granicy.?Mało mamy swoich uchodźców? Nikt nimi nie jest zainteresowany ale jak się robi wrzawe wokół najazdu islamu na Europę to już się znalazły miejsca.. Polscy bezdomni, repatryjanci.. Tamtym niech USA i Izrael pomaga w końcu to oni rozpętali tam wojny..
~adolf
2015-09-08 18:00:31
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 3
Papież to może niech ich sobie do Watykanu wsadzi wszystkich.. stworzy jedną, wielką rodzinę
~dr Kaftan
2015-09-08 17:46:57
z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Ocena: -1
no nie ładnie tak przeskakiwać Papieża i Watykan.. co tylko 2 rodziny przygarnie.. no chyba, że we Wrocku już złoty pociąg przygarnęli , poświęcili.. ;)
~emol
2015-09-08 17:36:08
z adresu IP: (185.56.xxx.xxx)
Ocena: 5
sytuacje finansową mają już ustabilizowaną! Drodzy Rodacy! jutro o 5 wstawając do pracy myślcie,że pracujecie na imigrantów :*
~realista
2015-09-08 15:17:17
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
Uchodźcy, świetny sposób na umieszczenie agentów nowego państwa islamskiego w europie.
~Anna
2015-09-08 14:11:57
z adresu IP: (89.72.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak, umieścić je w jednym ośrodku, potem dołączyć kolejnych... bardzo mądre. Będzie im tak łatwo odnaleźć się w nowym środowisku, że stworzą swoje getto. Takie działania jeszcze bardziej potęgują u nich alienacje.
~aaa
2015-09-08 14:10:37
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 8
zbudujmy im jeszcze meczety, i dajmy materiały do robinia bomb, po co się mają biedaki fatygować.
~Kris
2015-09-08 14:09:23
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 4
Ja też słyszałam wypowiedzi uchodźców z obozu z Austrii, zamiast się cieszyć że żyją i mają co jeść, narzekali że są złe warunki !!!Oni przyjeżdżają do Europy bo szukają wygodnego życia za friko, jakby mogli pojechaliby gdzie indziej, inne kraje Afryki by ich wzięły ale oni tam nie chcą być bo mówią że tam nie dostaną statusu uchodźcy - czyli życia za friko
~pppp
2015-09-08 13:47:43
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 11
jakby faktycznie tymi uchodźcami były w przeważającej części kobiety i dzieci, a nie jurne, wypasione, młode byczki, to nie miałabym nic przeciwko...
~Marcin
2015-09-08 13:32:31
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
Brawo! Chciałbym aby odbyło się jakieś spotkanie z uchodźcami - może to by trochę otworzyło ludziom oczy na ich przeżycia.