W najbliższy weekend zapraszamy na Partynice!

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-18 18:24 | Zmodyfikowano: 2015-09-18 18:26
W najbliższy weekend zapraszamy na Partynice! -

W sobotę 19 września, start 10:30 – Święto Województwa Dolnośląskiego
W niedzielę 20 września, start 13:15 – WYŚCIGI KONNE

Wstęp wolnyZapowiedź niedzielnych wyścigów

W najważniejszej gonitwie dla trzyletnich koni arabskich czystej krwi – tradycyjnej Nagrodzie SK Lesieniec (kat. B) – o miano najlepszego trzylatka na Partynicach powalczy dziewięć koni. Grono faworytów tworzą Bellis i Marlon trenera Michała Borkowskiego oraz Wawel trenowany przez Wiesława Kryszyłowicza. Szyki może im pokrzyżować szybka na finiszu Elpada ze stajni Roberta Świątka.

Czteroletnie folbluty spotkają się w kolejnej gonitwie z przeszkodami w ramach cyklu pod patronatem Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice. Zwycięstwa na koncie mają już Mankind i Sympatia, czeski reprezentant Fantastic Life wygrał stipl w Brnie, Tirana była blisko druga w Kolesie (Czechy), a Sopran Slaker zajęła trzecie miejsce w przeszkodowej gonitwie we Włoszech.

Drugi raz w tym sezonie na starcie staną dwuletnie konie pełnej krwi angielskiej. Większość z nich ma już debiut za sobą. Najlepiej w swoim pierwszym wyścigu spisała się Irada, która przybiegła druga z niedużą stratą do zwycięskiego konia. Groźny powinien być Kajlon, który swój premierowy wyścig miał w Nagrodzie Próbnej na Służewcu. W stawce są również dwie debiutujące dwulatki z Czech – Magnifique Rousse i Léthé.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.