Derby regionu na otwarcie Tauron Basket Ligi Kobiet

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-09-19 00:23 | Zmodyfikowano: 2015-09-19 09:26

W ostatnim sezonie zdecydowanym faworytem wrocławsko-polkowickich potyczek była drużyna z Zagłębia Miedziowego. Teraz role się odwróciły. Większe szanse na zwycięstwie ma drużyna Ślęzy, która przed startem nowego sezonu nie kryje medalowych aspiracji. Działacze wrocławskiego klubu nie próżnowali podczas letniej przerwy. Zespół wzmocniono znakomitą amerykańską rozgrywającą Sharnee Zoll, pod kosz sprowadzono Chay Shegog. Do drużyny dołączyły także dwie Litwinki Sandra Linkieviciene i Egla Sulciute. Z ławki trenerskiej zespołem kierować będzie ich - utytułowany Algirdas Paulauskas.

W Polkowicach ostatnie miesiące także upłynęły pod znakiem dużych zmian. Po odejściu sponsora tytularnego zbudowany został nowy zespół, którego trenerem jest znany z pracy w Wiśle Kraków. Wojciech Downar-Zapolski. Z drużyny, która poprzedni sezon zakończyła na 4 miejscu pozostały praktycznie tylko trzy zawodniczki: Agnieszka Majewska, Magda Kaczmarska i Amerykanka Nikki Green. Po kilku latach na powrót do Polkowic zdecydowała się grająca ostatnio w Rybniku Agata Nowacka. Zespół MKS wzmocniła m.in. Amerykanka Nicole Michael, która solidnie prezentowała się w przedsezonowych sparingach.

Ligowa inauguracja w ekstraklasie koszykarek odbędzie się w hali AWF przy Paderewskiego. To właśnie tam w tym sezonie swoje mecze domowe rozgrywać będzie zespół Ślęzy. 

 

Zmiany kadrowe w Ślęzy Wrocław przed sezonem:

Przybyły: Krężel (Artego), Linkeviciene (Utenos), Sulciute, Zoll (KSSSE), Shegog (Sihuan), Tyszkiewicz (MUKS), Sklepowicz.

Odeszły: Pawlak (koniec kariery), Player (AZS), Brown.

Letnie roszady MKS Polkowice:

Przybyły: Stankiewicz (Basket), Nowacka (ROW), Szmidt (Widzew), Gala (Artego), Bojović (Fenerbahce), McKenith (Hapoel Rishion), Michael (Tuluza).

Odeszły: Owczarzak, Szczepanik (obie Pszczółka), Skorek (Energa), Sutherland, Swanier (obie JAS-FBG), Sverisdottir, Jeziorna.

Początek spotkania Ślęza Wrocław - MKS Polkowice o 17.15 w hali AWF przy Paderewskiego. Wstęp bezpłatny.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.