Rudna: 18-latek z sukcesem prowadzi gospodarstwo (Foto)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-09-22 07:34 | Zmodyfikowano: 2015-09-22 07:37
A|A|A

Ma zaledwie 18 lat, chodzi do technikum rolniczego i często... to on tłumaczy nauczycielom, na czym polega praca na roli. Mateusz Ślufarski z niewielkiej wsi Nosocice k. Głogowa jest chyba najmłodszym właścicielem gospodarstwa rolnego na Dolnym Śląsku. Prowadzi produkcję na 50 hektarach. Mimo wielu zawodowych obowiązków chłopak przygotowuje się do Mistrzostw Polski w jeździectwie.

Posłuchaj materiału:

Elżbieta Lisowska, wychowawczyni klasy IV Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudnej nie ukrywa, że Mateusz zaskakuje ją często. Ostatnio, gdy okazało się, że... właśnie uzyskał sporą dotację z Unii Europejskiej na rozwój swojego gospodarstwa. Bo dla nastolatka rolnictwo to nie tylko fach, ale przede wszystkim pasja:

Kilka lat temu wielkie gospodarstwo Nosocicach należało do dziadka Mateusza. Majątek został podzielony wśród członków rodziny i w ten sposób część hektarów przypadła nastolatkowi:

Dyrektorka szkoły i nauczycielka przedmiotów zawodowych Ewa Janiszewska przyznaje, że Mateusz w swoim gospodarstwie dysponuje takim sprzętem, o którym szkoła może jedynie pomarzyć:

Tylko, że nawet na świecenie przykładem chłopakowi często brakuje czasu:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~nieinteresujsie
2015-10-08 12:54:41
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: -1
To wszystko kłamstwo , nie wierzcie w ani jedno słowo Mateusza!!!
~ONN
2015-10-07 09:13:12
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Kolejny przykład ile mogą media....a rzeczywistość bywa bardziej szara :( nie ma opcji aby ciągnąć wszystkie sroki jednakowo za ogon...
~ASIA
2015-10-02 11:28:21
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Warto mieć pasje a super ,gdy można jeszcze na tym zarobić.
~Jeździec
2015-09-26 14:54:21
z adresu IP: (83.238.xxx.xxx)
Ocena: 0
W jeździectwie jest wiele konkurencji :) proszę następnym razem sprecyzować w jakich MP chce brać udział zawodnik. Nie umniejszajmy powagi tej dyscypliny :)
~nud
2015-09-25 15:02:15
z adresu IP: (89.77.xxx.xxx)
Ocena: 0
ciekawe czy pani Lisowska, ma coś wspólnego z ładną panią z media expert? ;)
~OBRAŻALSKA
2015-09-24 13:00:12
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mateusz będzie dobrze;D
~grodzka
2015-09-24 12:51:43
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 1
kto by chciał takiego rolnika....nie jesteśmy jego godne Sopes keres
~kto pyta nie bładzi
2015-09-24 12:32:37
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: 1
dobry wiejski towar mrrr ..brałabym jak rolnik dopłate :D to jest po prostu poruszające że tak mlody człowiek ma takie pasje a za razem chęć do nauki , zdolność łączenia tego wszystkiego co na nim ciąży jestem wzruszona :D . Taki "18 - stolatek " musi byc idealny :D lubie to ! :D :D ALE PRZEDE WSZYSTKIM ROLNIK TO WIELKI PRZEDSIĘBIORCA ooo taaak :D
~CICIMYSZ
2015-09-24 09:37:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
to kłamstwo....on ma 19 lat...no...;D
~rolniczka
2015-09-24 09:27:14
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
pamiętaj słowa matki;,,zjedz mięso, zostaw ziemniaczki'';D Pozdrawiam Cię Sopes keres
~Sopes keres
2015-09-24 09:25:23
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 1
Znam tego rolnika Lilka jak chcesz rolnika z pieniędzmi to mogę ci podać jego namiary :) PAMIĘTAJCIE ROLNIK TO WIELKI PRZEDSIĘBIORCA
~miastowy
2015-09-23 11:13:57
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wreszcie jakiś interesujący temat na łamach Polskie Radia Wrocław. Polska to nie tylko wielkie miasta.
~yes
2015-09-23 07:19:54
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mlodzi powinni brac z Niego przyklad.
~żony szuka?
2015-09-22 09:21:49
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 3
też jestem ciekawa :)
~Lilka
2015-09-22 08:19:22
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 8
Fajny gość, ma głowę na karku, a rolnik szuka żony może ? :-)
NA ANTENIE
KatarzynaGórna-Drzewosz
Katarzyna Górna-Drzewosz
 21:00 - 22:00
Wymiana młodzieży
Zapraszam