Pendolino dojedzie do Jeleniej Góry (POSŁUCHAJ)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2015-09-22 10:23 | Zmodyfikowano: 2015-09-22 10:24
A|A|A

Fotomontaż: Zdjęcie pociągu - Wikimedia Commons/Brill7. Zdjęcie Śnieżki - Piotr Słowiński

Od nowego, grudniowego, rozkładu jazdy do Jeleniej Góry mają dojeżdżać pociągi pendolino. Jak mówi zastępca prezydenta miasta, Jerzy Łużniak, ma to być jeden, popołudniowy skład:

- Przedostatnie pendolino kończące bieg we Wrocławiu nie będzie kończyło we Wrocławiu, tylko będzie dojeżdżało do Jeleniej Góry. Tutaj nocowało i ok. 4.30 pociąg będzie wyjeżdżał do Wrocławia a dalej do Warszawy.



To ma być naprawdę szybkie połączenie z Jeleniej Góry do stolicy:

- Około 5,5 godz. ten czas przejazdu między Jelenią Górą a Warszawą. Czyli tak naprawdę to będzie połączenie konkurencyjne nawet do lotu samolotem.



Wprowadzenie szybkich pociągów pendolino do Jeleniej Góry od grudniowego rozkładu jazdy będzie możliwe dzięki modernizacji linii kolejowej do stolicy Karkonoszy. Prace pochłonęły już 400 milionów złotych.

Pendolino nie będzie oczywiście dojeżdżał pod samą Śnieżkę, ale czas podróży skróci się znacznie.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Adam Piotrowski
2015-09-24 16:22:34
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy na to pendolino będziemy musieli też jezdzić do Swiebodzic??????????????????????????????????????
~adam piotrowski
2015-09-23 20:20:15
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy Wałbrzysznie po bilet na to pendolino będą musieji jezdzić też do Świebodzic?
~plombi
2015-09-23 20:19:15
z adresu IP: (46.112.xxx.xxx)
Ocena: 0
Powyższy fotomontaż przypomina mi futurystyczne widokówki z końca XIX wieku :)
~1!1
2015-09-23 08:34:39
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 1
Prawda jest taka, że w pierwszej kolejności musi zostać uruchomiona linia autobusowa, która będzie łączyła Dworzec PKP z Dworcem PKS, a ponadto taka linia musi mieć skomunikowanie z innymi autobusami MZK Jelenia Góra. Bez tego ani rusz, żeby w Jeleniej Górze było więcej turystów niż jest obecnie.
~Leo
2015-09-23 07:59:10
z adresu IP: (185.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co to za propaganda. Po czym te pendolino ma dojechać do Jeleniej Góry? Po mizernym torowisku które pozwoli rozpędzić się do 50 km/h. Chyba że będą jakieś dodatkowe atrakcje, przejażdżka pendolino i przy okazji grzybobranie, w tym tempie co na tym odcinku jeżdżą pociągi śmiało zdążysz wyjść w biegu, znaleźć parę podgrzybków i wsiąść do dalszej jazdy
~POpelino
2015-09-23 07:44:18
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: 1
To premierzyca jeszcze zdąży na przedwyborczy wiec pod karkonoszami i jako przystawkę posiedzenie najgorszego rządu jaki mieliśmy od 1989 roku!
~yes
2015-09-23 06:44:22
z adresu IP: (46.215.xxx.xxx)
Ocena: 1
Schodzimy ze Sniezki, zjadamy obiad w schronisku, wsiadamy po pendolino i za chwile jestesmy w domu.
~DJD
2015-09-22 22:21:34
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
Samochodem do W-wy jadę 5h więc w sumie nie jest tak szybko a koszt podobny. No ale gazetę można poczytać.
~Zdzichu
2015-09-22 21:22:19
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 2
Fajnie!Tylko że w Jeleniej Górze nie dojedzie się na 4.30 na dworzec.Podobnie jest wieczorem,pociąg ma przyjeżdżać po 23 a po tej godzinie żaden autobus na dworzec nie jedzie.W ogóle to w Jelonce jest tak,że autobusy MZK przeważnie odjeżdżają kilka minut przed przyjazdem pociągu i poirytowani turyści sterczą po godzinie na przystanku.Jeszcze gorzej jest z PKS,turysta czy mieszkaniec na przykład z Karpacza nie ma szans dostania się do Jeleniej na 4.30
~johan
2015-09-22 20:16:02
z adresu IP: (82.119.xxx.xxx)
Ocena: 1
A wyrobi się z tym nosem na serpentynach w Wałbrzychu?
~Wrockanin
2015-09-22 18:19:01
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 1
"Piękna" ilustracja. Monstrualny Pendolino wjechał na równię pod Śnieżką i będzie zaraz pożerał spacerujących po niej ludzi.
~driver
2015-09-22 17:17:51
z adresu IP: (178.36.xxx.xxx)
Ocena: 0
5,5 godziny to się z Jeleniej Góry autem jedzie, a nie samolotem Panie Jerzy, a z immunitetem 4 godziny albo mniej.
~Kris60
2015-09-22 16:01:25
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 1
Będzie stawał w Smolcu.
~endrju
2015-09-22 12:57:00
z adresu IP: (80.245.xxx.xxx)
Ocena: 1
Rozumiem, że przy domu śląskim też się będzie zatrzymywał?
~Xxx
2015-09-22 11:58:58
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: 5
W Wałbrzychu na 65km będzie się zatrzymywalo
~aaaannnyyyy
2015-09-22 11:07:09
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 3
A w swiebodzicach pendolino bedzie stawalo?
~dfghgfd
2015-09-22 10:48:44
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 6
a to z Jeleniej Góry latają samoloty do Warszawy?