TURGOL 2015

Małgorzata Majeran-Kokott | Utworzono: 2015-09-24 17:01 | Zmodyfikowano: 2015-09-24 17:01
A|A|A

fot. Kamil Wąsiński

IX Dolnośląski Turniej Piłki Nożnej TURGOL 2015 jest imprezą w pewnym sensie nietypową. Zasady gry jak u zawodowców ale atmosfera inna. Takiej życzliwości wśród zawodników, dla których zasady fair play są pierwszoplanowe, trudno szukać wśród pełnosprawnych sportowców. No właśnie, TURGOL to mecze piłki nożnej rozgrywane przez osoby niepełnosprawne. To podopieczni różnego rodzaju placówek terapeutycznych dla osób dorosłych z regionu całego Dolnego Śląska. Przez cały rok przygotowują się do finału rozgrywek piłkarskich, który odbywa się we Wrocławiu.

W przeciągu dwóch dni zawodnicy z 16 drużyn rywalizują ze sobą o miano najlepszej. TURGOL to nie tylko rozgrywki piłkarskie, to również towarzyszące im konkurencje sportowe aktywizujące kibiców, konkurs na najlepszego zawodnika „fair play” oraz najlepiej dopingujących kibiców, wystawa twórczości o tematyce sportowej, możliwość spotkania z ludźmi sukcesu sportowego.

Dziś na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu nastąpiło rozpoczęcie turnieju. Pierwsze mecze odbywały się już od 8.00. Faza grupowa zakończyła się o 15.00. Natomiast w drugim dniu turnieju (piątek) czeka nas faza finałowa. Dodatkowo młodzi piłkarze oraz kibice będą mieli możliwość spotkania się z zawodnikami klubu piłkarskiego WKS Śląsk.

Organizatorem TURGOLU jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz OSTOJA. Projekt jest współfinansowany oraz realizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama