ATP Metz: Łukasz Kubot triumfuje w deblu!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-09-27 15:49

Obie pary były najwyżej rozstawionymi przed turniejem więc nikogo nie dziwiła ich obecność w finale. Pierwszy set wskazywał jednak, że może to być bardzo krótki i jednostronny mecz.

W inauguracyjnej partii dominowali Francuzi. Wyrównana gra toczyła się do czwartego gema. Potem Heerbert i Mahut wygrali własny serwis, a w kolejnym przełamali polsko-francuską parę. Następny gem wyszedł im gładko - zwyciężyli do 15 - i za chwilę mogło być po secie. Tak też się stało. Kubot i Roger-Vasselin przegrali swoje podanie do 30 i całą partię (po 27 minutach) 2:6.

W drugim secie zawodnik KKT Wrocław i Francuz wrócili do gry. W piątym gemie przełamali rywali i wyszli na prowadzenie. Potem zrobili to jeszcze w dziewiątym rozdaniu w tym secie, mimo, że przegrywali już 15:40. Po 35 minutach Kubot i Roger-Vasselin byli górą 6:3.

O zwycięstwie w meczu zadecydował zatem super tie-break. Trwał dokładnie kwadrans. Po dwóch przegranych serwisach z rzędu Polak i Francuz byli już pod ścianą, bo mieli niekorzystny wynik 2:4. Z opresji wyszli przy dziesiątym podaniu - było 5:5. Za chwilę jednak znów było gorąco, bo rywale osiągnęli dwa punkty przewagi. Kubot i Roger-Vasselin końcówkę zagrali jednak bezbłędnie. Od tego momentu zdobyli 5 punktów z rzędu (dwukrotnie przełamując rywali) i wygrali 10:7 i cały mecz 2:1.

Finał debla ATP w Metz:

Łukasz Kubot / Eduoard Roger-Vasselin - Pierre-Hughes Herbert / Nicolas Mahut 2:6, 6:3, 10:7