"Magic" przedłużył kontrakt z żużlową Spartą Wrocław

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-05 19:49 | Zmodyfikowano: 2015-10-05 19:52

To dobra wiadomość dla fanów czarnego sportu w stolicy Dolnego Śląska. Maciej Janowski to wychowanek WTS i jeden z ulubieńców kibiców Sparty. 24-letni żużlowiec ściga się we wrocławskim klubie od 2007 roku, z 2-letnią przerwą na występy w Unii Tarnów. W zakończonym niedawno sezonie popularny "Magic" wywalczył z Betardem Spartą drużynowe wicemistrzostwo Polski. Wkład Janowskiego w ten sukces był bardzo duży. Ze średnią biegową 2,141 pkt, Maciej Janowski był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny.

Za wrocławskim żużlowcem również bardzo udany sezon indywidualny. Maciej Janowski na torze w Gorzowie zdobył pierwszy w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Polski seniorów. Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław z powodzeniem rywalizuje także w swoim debiutanckim sezonie w cyklu Grand Prix. Przed ostatnią rundą indywidualnych mistrzostw świata, Janowski zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej i jest bliski zapewnienia sobie udziału w przyszłorocznym cyklu.

Działacze WTS prowadzą rozmowy w sprawie przedłużenia umowy z innym czołowym zawodnikiem Betardu Sparty - Taiem Woffindenem. Anglik, który był najskuteczniejszym żużlowcem zespołu, w sobotę po raz drugi w karierze wywalczył tytuł indywidualnego mistrza świata.