Polacy wygrali z Izraelem. Gol Krzysztofa Piątka

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-08 20:12 | Zmodyfikowano: 2015-10-08 20:13

Całe 90 minut na boisku spędził obrońca Jarosław Jach. Bohaterem biało-czerwonych okazał się jednak drugi z lubinian - Krzysztof Piątek, który grał do 81. minuty. Napastnik Zagłębia strzelił gola i miał udział przy dwóch kolejnych bramkach polskiej drużyny.

Spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando zespołu Marcina Dorny. W 17. minucie do siatki rywali trafił Jach, lecz sędzia gola nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu lubinianina na Omerze Danino. Mimo wielu dogodnych sytuacji gospodarzy, do przerwy prowadził zespół Izraela. Goście wykorzystali jedną z niewielu okazji i w 42. minucie polskiego bramkarza strzałem głową po rzucie rożnym pokonał Jabir Ataa.

Po zmianie stron Polacy szybko doprowadzili do wyrównania. W 53. minucie Mariusz Stępiński zgrał piłkę z linii końcowej boiska, a Krzysztof Piątek z najbliższej odległości skierował ją głową  do siatki. 10 minut później role się odwróciły. Tym razem to Piątek popisał się świetnym podaniem, które na gola zamienił Stępiński.

Mecz rozstrzygnął się w 68. minucie. Znów spory udział w akcji bramkowej miał Krzysztof Piątek. To właśnie po faulu na piłkarzu Zagłębia Lubin sędzia podyktował rzut karny. Bramkarza Izraela strzałem z 11. metrów pokonał Stępiński, ustalając wynik spotkania.

We wtorek młodzi polscy piłkarze rozegrają kolejny mecz towarzyski. Tym razem zespól Marcina Dorny w Białymstoku zmierzy się z Rumunią.

Polska - Izrael 3:1 (0:1)
Bramki: Krzysztof Piątek 53, Mariusz Stępiński 64, 68 (k) - Jabir Ataa 42

Polska: Podleśny - Kędziora, Dawidowicz, Jach, Jaroszyński, Mazek (71 Formella), Uryga (88 Makowski), Lipski (85 Dźwigała), Kobylański (68 Kownacki), K. Piątek (81 Rudol), Stępiński (90 Łasicki).

Izrael: Elkaslasi (46 Glazer) - Touitou, Habashi (46 Dvir), Abu Abaid, Danino, Ataa, Hugi (57 Haziza (80 Jehezkel)), Din (68 Raiyan), Safuri (71 Rechert), Shamir, Shoval.