Nieudany powrót Łukasza Kubota do rywalizacji singlowej

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-13 10:05 | Zmodyfikowano: 2015-10-13 10:06

Łukasz Kubot do gry singlowej w zawodach rangi ATP wrócił po czterech miesiącach przerwy. Lubinianin pomyślnie przeszedł kwalifikacje w Szanghaju. W pierwszej rundzie turnieju głównego Polak trafił na Amerykanina Jacka Socka.

33. tenisista świata był faworytem i potwierdził to na korcie. W pierwszym secie Kubot został przełamany w piątym gemie. Przy stanie 4:5 Polak mógł odrobić straty. Tenisista KKT Wrocław nie wykorzystał jednak break pointa i przegrał seta 4:6.

Druga partia toczyła się od samego początku pod dyktando Amerykanina. Kubot przegrywał najpierw 0:2, a potem 1:4. Straconych punktów przy własnym podaniu nie udało się już Polakowi odrobić. W efekcie po godzinie i 17 minutach gry Łukasz Kubot przegrał 4:6 i 2:6.

Polaka czeka jeszcze w Szanghaju występ w grze deblowej. Partnerem Kubota będzie Rohan Bopanna. Polak i reprezentant Indii zostali rozstawieni z numerem ósmym, dzięki czemu otrzymali wolny los w pierwszej rundzie.