Udany deblowy początek Łukasza Kubota w Hiszpanii

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-28 20:10

Doświadczony Paes jest kolejnym w karierze deblowym partnerem Kubota. 42-letni Hindus to jeden z najlepszych na świecie specjalistów od gry podwójnej, o czym świadczy 8 tytułów wielkoszlemowych w karierze.

Początek polsko-hinduskiej współpracy na korcie był udany. Rozstawieni z dwójką Kubot i Paes w meczu pierwszej rundy zawodów w Walencji pokonali grających z dziką kartą Hiszpana Pablo Carreno Bustę i Argentyńczyka Federico Delbonisa 6:3 i 7:5. Mecz trwał 70 minut. W pierwszym secie Polak i Hindus raz przełamali przeciwników, ale wystarczyło to do zwycięstwa w całej partii. Kluczowy dla losów drugiej partii okazał się 11-ty gem wygrany przez Polaka i Hindusa przy podaniu rywali.

Kolejnymi rywalami Kubota i Paesa będą w ćwierćfinale Australijczyk Chris Guccione i Brazylijczyk Andre Sa. W puli nagród turnieju w Walencji jest 537 tys. euro.