KGHM Zagłębie zremisowało w Szczecinie z Pogonią

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-10-19 19:53

Pierwsi groźnie zaatakowali gospodarze. W 4. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Akahoshi, a piłkę na rzut rożny wybił Konrad Forenc. Kilka kolejnych minut nie przynisosło groźnej akcji. Wreszcie w 11. minucie z dobrej strony pokazał się Łukasz Janoszka, ale jego dośrodkowanie zablokował Jakub Czerwiński.

W 16. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Krzysztof Janus, a w polu karnym minimalnie niecelnie uderzał Janoszka. Kilka minut później w bardzo podobnej sytuacji znów po dośrodkowaniu Janusa głową obok bramki uderzał Maciej Dąbrowski. W odpowiedzi po dośrodkowaniu Miłosza Przybeckiego bardzo groźnie głową uderzał Adam Frączczak, ale świetną interwencją popisał się Forenc.

W 36. minucie zespół z Lubina miał dobrą okazję. Nieco ponad 20 metrów przed bramką sfaulowany został Michal Papadopulos. Z rzutu wolnego uderzał Janus, ale trafił prosto w mur.

W ostatnich sekundach pierwszej połowy w ogromnym zamieszaniu w polu karnym Zagłębia uderzał Przybecki, ale strzelił obok bramki.

W zespole Pogoni widoczny był brak kontuzjowanego Rafała Murawskiego, w drużynie Zagłębia brakowało pauzującego za kartki Jakuba Tosika oraz Krzysztofa Piątka, który podobnie jak Jan Vlasko zaczął mecz na ławce rezerwowych.

Pierwsze minuty drugiej połowy były wyrównane. Wreszcie w 58. minucie najpierw groźnie atakował Łukasz Zwoliński, ale został powstrzymany, a w odpowiedzi strzał głową Papadopulosa obronił Dawid Kudła.

Trener Pogoni Czesław Michniewicz wprowadził na plac gry najpierw Władimira Dwaliszwilego, a później Patryka Małeckiego. W 63. minucie po akcji właśnie Małeckiego groźnie uderzał Takafumi Akahoshi, ale jego strzał na rzut rożny wybił Lubomir Guldan.

Zagłębie miało okazję do zdobycia gola w 74 minucie, ale po akcji Janoszki wprowadzony na plac gry Jan Vlasko za długo zwlekał z oddaniem strzalu i został zablokowany.

Pogoń też miała swoją okazję. W 82. minucie z 17. metrów uderzał Małecki, ale strzelił minimalnie obok bramki. Próbował uderzać także Zwoliński, ale dobrze interweniował Forenc.

W doliczonym czasie gry groźnie uderzał Woźniak, ale jego strzał zdołał obronić Kudła.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0. To pierwsze spotkanie ekstraklasy w tym sezonie, w którym Zagłębie nie straciło bramki.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 0:0

Pogoń: Kudła - Rudol (74' Murayama), Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Przybecki (61' Małecki), Matras, Akahoshi, Listkowski (52' Dwaliszwili), Frączczak - Zwoliński.

KGHM Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Janus, Ł. Piątek, Kubicki, Rakowski (67' Vlasko), Janoszka (82' Woźniak) - Papadopulos (89' K. Piątek).