TBL Kobiet: Dogrywka, porażka i zwycięstwo. Grały Ślęza i MKS

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-10-24 21:16

W Lublinie wszystko zmierzało w stronę zwycięstwa gości. Po wyrównanej pierwszej połowie (39:36 dla Ślęzy), w trzeciej kwarcie zespół Algirdas Paulauskas dominował. Wrocławianki były wtedy lepsze 22:12. Największe były w tym udziały Egle Sulciute i Agnieszki Śnieżek. Obie zdobyły wtedy po 7 punktów. Ślęza zmierzała zatem po zwycięstwo. Na 4 minuty przed końcem czwartej kwarty prowadziła 72:62, a mimo to dała sobie wydrzeć wygraną. Do końca regulaminowego czasu wrocławianki ani razu nie trafiły do kosza! Pszczółka żądliła raz po raz, aż kiedy na 29 sekund przed końcem spod kosza trafiła Dominika Owczarzak było 72:72. Ślęza miała ostatnią akcje ale piłkę straciła Agnieszka Śnieżek. Zespół gospodarzy tego nie wykorzystał bo równo z syreną spudłowała Olivia Szumeła-Krzycka. Dogrywka już zdecydowanie dla lublinianek. Na jej półmetku było 79:72 dla Pszczółki. Skończyło się porażką Ślęzy 83:88.

AZS UMCS Pszczółka Lublin - Ślęza Wrocław 88:83 (16:21, 20:18, 14:21, 22:12, d 16:11)

Punkty dla AZS: Metcalf 24, Szumełda-Krzycka 22, Williams 17 (11 zbiórek), Player 11, Jujka 7, Owczarzak 4, Szczepanik 3

Punkty dla Ślęzy: Sulciute 23, Śnieżek 16, Zoll 12 (10 zbiórek), Shegog 10, Leciejewska 8, Mistygacz 8, Linkeviciene 6

Lepszy wynik dolnośląski zespół osiągnął w Poznaniu. To właśnie tak koszykarki MKS Polkowice rywalizowały z MUKS-em. Po trzech kwartach wynik był sprawą otwartą, choć to zespół gospodarzy prowadził 60:58 i miał za sobą udane 10 minut. Odsłonę tuż po przerwie MUKS wygrał 24:17. Czwarta kwarta to był jednak czas polkowiczanek. Jeszcze na 7 minut przed końcem przegrywały 60:67, ale przez 4 minuty zaliczyły serię 14:0 i odwróciły mecz. MKS nadrobił dystans głównie trójkami, dwukrotnie zza łuku trafiła Nicole Michael, a raz Milijana Bojović. Zespół gości prowadził 74:67 i wytrzymał do końca, wygrywając ostatecznie 81:74.

MUKS Poznań - MKS Polkowice 74:81 (17:16, 20:25, 24:17, 13:23)

Punkty dla MUKS-u: Taylor 40, Skobel 12, Durak 6, Siemienas 6, Drop 3, Idziorek 3, Robertson-Warren 2, Dziwińska 2

Punkty dla MKS-u: Michael 23 (13 zbiórek), Nowacka 17, Stankiewicz 15, Greene 11 (15 zbiórek), Gala 8, Schmidt 4, McKenith 3