Piłkarze Zagłębia dalej od półfinału Pucharu Polski

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-10-28 22:48 | Zmodyfikowano: 2015-10-28 22:49

Podopieczni Piotra Stokowca długimi momentami byli lepsi od powoli wychodzącego z kryzysu mistrza Polski. W decydujących momentach zawodziła jednak skuteczność.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w 10. minucie. Dobrze grający w tym spotkaniu Jan Vlasko uderzył z woleja, ale Jasmin Burić zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. Pod koniec tej odsłony inicjatywę przejął Lech. W 29. minucie piłkę do siatki próbował wepchnąć z bliska Denis Thomalla, ale na posterunku był rezerwowy bramkarz Miedziowych Martin Polacek. Chwilę później szansę miał Darko Jevtić. Ale na szczęście szwajcarski piłkarz serbskiego pochodzenia wykazał się brakiem zdecydowania i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Po zmianie stron znów odważnie zaatakowali piłkarze Piotra Stokowca. Tuż po upływie godziny gry na listę strzelców mógł wpisać się Jarosław Jach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego defensor Zagłębia zmienił lot piłki, ale rywali od utraty gola uratował słupek. Kilkadziesiąt sekund później kolejnym świetnym podaniem popisał się Vlasko, ale Adrian Rakowski przegrał pojedynek z Buriciem.

W 75. minucie, znów po stałym fragmencie gry, próbował szczęścia Jach, ale jego strzał głową był minimalnie niecelny. Lech miał w tym okresie problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji podbramkowych. Jedna z nielicznych dała gola podopiecznym Jana Urbana. W 81. minucie po dość przypadkowej akcji piłka trafiła na środku pola karnego do Łukasza Trałki. Kapitan Kolejorza przytomnie odegrał do Paulusa Arajuuriego, a obrońca z Finlandii precyzyjnym strzałem pokonał Polacka. Krótko po wznowieniu gry  Miedziowi mogli doprowadzić do wyrównania. Burić pewnie obronił jednak płaski strzał Arkadiusza Woźniaka ze środka pola karnego. Była to ostatnia dogodna sytuacja stworzona przez obie drużyny w tym meczu.

Rewanż rozegrany zostanie 19 listopada w Poznaniu.

Zagłębie Lubin - Lech Poznań 0:1 (0:0)
Bramka: Paulus Arajuuri 81

Zagłębie: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Krzysztof Janus (67 Jakub Tosik), Adrian Rakowski (75 Krzysztof Piątek), Jarosław Kubicki, Jan Vlasko,  Arkadiusz Woźniak (85 Łukasz Janoszka) - Michal Papadopulos.

Lech: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas - Dariusz Formella, Dariusz Dudka (87 Kasper Hamalainen), Łukasz Trałka, Darko Jevtić (63 Szymon Pawłowski), David Holman (77 Maciej Gajos) - Denis Thomalla.