Zagłębie Lubin podejmie dziś Lecha Poznań (TRANSMISJA)

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2020-06-06 07:55 | Zmodyfikowano: 2020-06-06 07:55
A|A|A

Zwycięstwo na Lechem pozwoli lubinianom zrobić kolejny krok do zakończenia pierwszej fazy rozgrywek w grupie mistrzowskiej. Obecnie podopieczni Martina Seveli zajmują 11. miejsce, a do ósmej Jagiellonii Białystok tracą cztery punkty.

Statystyka ostatnich spotkań przemawia za Miedziowymi. W czterech konfrontacjach z Kolejorzem Zagłębie zanotowało 3 wygrane i remis. Ostatni raz piłkarze z Dolnego Śląska wyższość rywali musieli uznać 20 kwietnia 2018, kiedy po golu Christiana Gytkjaera przegrali 0:1.

Lech Poznań do Lubina przyjedzie osłabiony. Za żółte kartki nie będą mogli zagrać Kamil Jóźwiak oraz Djordje Crnomarković. Z powodu kontuzji w drużynie z Wielkopolski zabraknie Tomasza Cywki, a po kontuzji do kadry Lecha wraca dopiero Robert Gumny.

Zdecydowanie lepiej sytuacja kadrowa wygląda w zespole Martina Seveli, który nie będzie mógł skorzystać tylko z kontuzjowanych Kamila Mazka i Pawła Żyry, jednak aż 4 zawodników będzie musiało uważać, by nie otrzymać kolejnej żółtej kartki, eliminującej z gry w 29. kolejce ekstraklasy. Zagrożeni są: Alan Czerwiński, Filip Starzyński, Sasa Balić oraz Jakub Tosik.

O swoich nadziejach przed spotkaniem mówi obrońca Zagłębia Bartosz Kopacz:

Ze spokojem konfrontacji z Lechem oczekuje szkoleniowiec Miedziowych Martin Sevela:

Początek sobotniego spotkania w Lubinie o godzinie 17.30. Mecz będziemy relacjonować w Radiu Wrocław, w audycji Popołudnie Kibica.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama