DOLNY ŚLĄSK: Utrudnienia w okolicach cmentarzy

Andrzej Andrzejewski, Piotr Słowiński | Utworzono: 2015-10-31 08:44 | Zmodyfikowano: 2015-10-31 13:02
A|A|A

LEGNICA

Spore zmiany w ruchu drogowym w okolicach legnickiego cmentarza. Ul. Wrocławska od Gwiezdnej do Neptuna oraz dawna Pątnowska - wzdłuż bocznej bramy cmentarza od Wrocławskiej do Kazimierza Wielkiego - będą wyłączone z ruchu dla zwykłych aut. W bezpośrednie sąsiedztwo nekropolii wjadą jedynie autobusy, taksówki oraz wszystkie te samochody, którymi podróżują niepełnosprawni. Taki układ ruchu na pewno będzie obowiązywał 1 listopada, ale jeśli okaże się, że w rejonie cmentarza jest spory tłok, to policjanci mają możliwość wprowadzenia identycznych ograniczeń już w sobotę.

- To nie wszystkie zmiany - zastrzega Tomasz Pereta, miejski inżynier ruchu drogowego. - Ponadto te wszystkie uliczki w dookoła cmentarza (ul. Cmentarna od ul. Wrocławskiej po stronie północnej aż do torów, czyli Kwiatowa i cały ten kwadrat) zamieniamy na uliczki jednokierunkowe. Głównie chodzi o to, by móc parkować samochody jak najbliżej cmentarza.

Więcej czasu na przejazd przez Legnicę w tych dniach muszą zaplanować kierowcy, którzy mają zamiar podróżować drogą nr 94, czyli od strony Prochowic do centrum. Przy zamknięciu Wrocławskiej zwykle ruch okrężny prowadzony był ulicą Sikorskiego. Ta ostatnia ulica jest jednak remontowana. Do miasta można nią jechać tylko jednym pasem i z prędkością nie większą niż 30 km/godz. W kierunku Prochowic jedziemy z kolei wąskimi osiedlowymi uliczkami.

Tłok przed legnickim cmentarzem komunalnym może być mniejszy, jeśli kierowcy jadący od strony Wrocławia zdecydują się na wjazd do miasta autostradą, albo przez Koskowice. 1 listopada ulica Wrocławska - główna droga przed nekropolią - jak co roku zostaje zamknięta.

Problem polega na tym, że zwyczajowy w takiej sytuacji objazd jest remontowany - podkreśla Tomasz Pereta: - Ruch wzdłuż drogi krajowej nr 94, czyli z kierunku Prochowic zawsze był kierowany w ulicę Sikorskiego i Piłsudskiego. W tym momencie - skoro mamy prace na rondzie - ten ruch będzie trochę trudniejszy. Gorzej będzie z miasta w kierunku Prochowic. Trzeba będzie objechać poprzez ul. Sudecką i Iwaszkiewicza.

Aby nie utrudniać tranzytowcom przejazdu przez miasto wyłączenie Wrocławskiej zaplanowano dopiero na niedzielę. Policjanci mają jednak pozwolenie na natychmiastowe zamknięcie tej ulicy, jeśli zrobi się tam zbyt duży tłok.

AKTUALIZACJA

Ze względu na bardzo duży ruch legniccy policjanci podjęli decyzję o zamknięciu odcinka drogi krajowej nr 94 przy ul. Wrocławskiej od ul. Gwiezdnej do ul. Neptuna. Do bram cmentarza w tym miejscu mogą jedynie dojechać autobusy, taksówki, samochody dostarczające kwiaty lub znicze, a także samochody osobowe, w których jadą osoby niepełnosprawne. Ograniczenie obowiązuje dziś (31 października) do godziny 20.00 i jutro (1 listopada) od rana do wieczora.

BOLESŁAWIEC

Dodatkowe autobusy komunikacji miejskiej w Bolesławcu pojawią się dziś na linii 1 i 0. Prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji Andrzej Jagiera. Prezes namawia też wszystkich, by przesiedli się do autobusów, bo te, inaczej niż prywatne samochody, będą mogły podjechać pod samą bramę cmentarza. Do tego 1 listopada liczba autobusów naprawdę będzie duża:


Dodatkowe autobusy będą też na cmentarz jeździły z kierunku osiedla Staszica.

ZGORZELEC

W Zgorzelcu nieopodal cmentarza zostały wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. Swoje place na święto zmarłych udostępnia też znajdująca się niedaleko firma Citronex. Blisko cmentarza będzie można wjechać tylko na chwilę mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz:

Przy zgorzeleckiej nekropolii ruchem będą kierować policjanci. Na pewno tworzyć się tam będą drogowe zatory.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama