Legnica: Specjalne udogodnienia na cmentarzach

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2015-11-01 09:46 | Zmodyfikowano: 2015-11-01 09:47
A|A|A

zdjęcie ilustracyjne: Bill Smith Creative Commons

Specjalne linie autobusowe z najdalszych zakątków miasta do przystanków przed cmentarzem to nie są jedyne udogodnienia na podróżnych w Legnicy. Po raz pierwszy na terenie nekropolii zorganizowany został specjalny transport dla tych, którzy mają problem z poruszaniem się o własnych siłach. O szczegółach mówi Arkadiusz Rodak, rzecznik legnickiego magistratu...- Tak wielkie tłumy wędrują alejami cmentarza, że utrudnia to ruch osobom niepełnosprawnym. Dlatego w tym roku osoby niepełnosprawne będą dowożone do grobów, które chcą odwiedzić, specjalnie przygotowanym meleksem.

Meleks będzie rozwoził pasażerów po wskazanych zakątkach nekropolii.- Stacją początkową będzie punkt w sąsiedztwie al. Ofiar Ludobójstwa (to dawna ul. Pątnowska) przy portierni LPGK. Pasażerowie będą mogli odjeżdżać co godzinę poczynając od 9:00 do 16:00.

Takim środkiem transportu niepełnosprawni będą mogli dotrzeć do każdego zakątka cmentarza. Bezpłatne kursy po cmentarnych alejkach zaplanowano na niedzielę i poniedziałek.

Szef Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej podkreśla, że to eksperyment. Jeśli się okaże, że propozycja cieszy się dużym zainteresowaniem, to za rok do dyspozycji potrzebujących wystawi więcej pojazdów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama