Wrocławskie Spotkania Cyfrowe dla seniorów

Cezary Tomalak | Utworzono: 2015-11-06 11:25 | Zmodyfikowano: 2015-11-06 11:41
A|A|A

Więcej zdjęć na http://www.spotkaniacyfrowe.pl/aktualnosci/

W każdy wtorek do 17 listopada seniorzy Wrocławia i okolic będą mogli się oswoić z mediami cyfrowymi.  Klub Firlej zaprasza wszystkie osoby w wieku 50+ na Wrocławskie Spotkania Cyfrowe, na których dowiedzą się m.in.: jak działają media społecznościowe, jak bezpiecznie, szybko i wygodnie poruszać się po sieci, jak założyć i obsługiwać konto bankowe przy pomocy internetu, jak kupować i sprzedawać przedmioty na serwisach aukcyjnych czy założyć konto mailowe i posługiwać się nim.

Organizatorzy starają się przedstawić internet nie jako złodzieja czasu, przyczynę degeneracji i lenistwa młodych ludzi, lecz jako przydatne i wygodne narzędzie, dzięki któremu zdobyć można informacje, bezpiecznie i bez wysiłku załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu. Seniorzy mogą znaleźć w internecie rozrywkę i edukację czy rozwijać swoje hobby, jak na przykład zrobił to zaproszony na inaugurację Jerzy Tomaszewski - dziennikarz i antykwariusz. Gościem uroczystego otwarcia była również Urszula Lubecka, która opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z pracą z komputerem.


Dodatkowo, w ramach projektu Wrocławskie Spotkania Cyfrowe, Ośrodek Działań Artystycznych Firlej aktywizuje seniorów poprzez wzajemną rywalizację w konkursach. Do tej pory odbyły się trzy:

  • "Wrocław w obiektywie",
  • "Wspomnienie o Wrocławiu",
  • "Blog o Wrocławiu".

Pierwszy był okazją dla amatorskich fotografów po pięćdziesiątym roku życia na ukazanie miasta ich okiem, drugi dawał szansę nieprofesjonalnym dziennikarzom na podzielenie się krótkim wspomnieniem dotyczącym konkretnego miejsca architektonicznego, a ostatni daje seniorom szansę na wejście w blogosferę (mogli oni korzystać oczywiście z pomocy prowadzących, oraz pogotowia cyfrowego w Klubie Firlej). Zachęcano uczestników, aby przesłali swoje prace drogą elektroniczną. Co ciekawe, zwycięzcom na ostatnim spotkaniu 17 listopada wręczone zostaną wartościowe nagrody rzeczowe: aparat cyfrowy, laptopa i kamerę cyfrową.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama