Pikieta w obronie doktora Domanasiewicza

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2015-11-06 17:37 | Zmodyfikowano: 2015-11-06 17:38
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

W obronie wyrzuconego z pracy znakomitego chirurga stanęli pacjenci, mieszkańcy i przyjaciele. Pod petycją do starosty podpisało się kilkadziesiąt osób. wszyscy podkreślali, że lekarza zawsze walczył o ich dobro, był konkretny może czasem szorstki ale przede wszystkim skuteczny:

Zdaniem pikietujących zwolnienie z powodu trudnego charakteru tak znakomitego specjalisty jest ogromną strata przede wszystkim dla chorych. Jak mówią doktor Adam Domanasiewicz to nie był anioł, ale genialny chirurg i to dla pacjentów jest najważniejsze:

Do pikietujących pacjentów dołączył chirurg, który z Adamem Domanasiewiczem przez ponad 20 lat dzielił w szpitalu dyżurkę lekarską. Maciej Paruzel mówi, że nawet jeśli zdarzały się konflikty, co zwolnionemu lekarzowi zarzuca dyrekcja, to nie wynikały one z jego złej woli czy złego charakteru, ale raczej z nadmiernej dbałości o to, żeby wszystko było w porządku. Zawsze walczył o pacjentów, przyjeżdżał do szpitala w soboty, w dni wolne od pracy, doglądał po operacji, zmieniał im opatrunki -dodaje kolega wyrzuconego lekarza. Gdybym sam miał być operowany, wybrałbym jego, położyłbym się mu na stół operacyjny - dodaje z przekonaniem. Będzie mi go brakowało - mówi doktor Paruzel.

Kilku pracowników szpitala z za ogrodzenia przyglądało się wydarzeniom przed szpitalem. Wczoraj w gabinecie dyrektora kilkudziesięciu pracowników popierających kierownictwo szpitala przekonywała że zwolniony doktor to dobry fachowiec, ale nie da się z nim pracować bo ma trudnych charakter. Pikietujący dziś przed szpitalem, mówią że dla nich nie jest to istotne, bo lekarzowi zawdzięczają swoje zdrowie i życie.

Petycję do starosty w sprawie przywrócenia lekarza do pracy podpisało dziś ponad 40 osób.

Przeczytaj więcej o sprawie:


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~sąsiadka
2017-12-24 21:02:56
z adresu IP: (82.143.xxx.xxx)
Ocena: 1
szczery super CZLOWIEK
~Betina
2015-12-05 19:31:39
z adresu IP: (79.217.xxx.xxx)
Ocena: -3
Wszystko fajnie czasami przychodzil dowiedziec sie o pacjentów ale wtedy pytal ,,wszystkie marynaty jeszcze żyja,, taki mial szacunek do pacjenta
~ja.
2015-11-11 22:59:34
z adresu IP: (90.185.xxx.xxx)
Ocena: 6
A generalnie wolalabym zeby operowal mnie chamski (wg. niektorych komentujacych) geniusz niz kulturalny niedouk lub nawet poprawny politycznie przecietniak.
~krisay
2015-11-10 18:01:36
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 3
Rycho Zbycho, baczny obsewatrze, gość, nurse itd porozmawjajcie ze mną o podłościach Domanasiewicza proszę. No hop
~krisay
2015-11-10 11:42:18
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 5
Baczny obserwator jest wśród nas pokochajmy go potrzebuje miłosci taki pogubiony.
~Baczny Obserwator
2015-11-09 16:22:58
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: -9
Personel szpita odetchnoł z ulgą po decyzji dyrekcji o rozstaniu się z dr Domanasiewiczem. Ludzie nie macie pojęcia ile łez wylały pielęgniarki przez zachowanie Pana doktora. Kompletny brak empatii i humanizmu z jego strony. Gratuluję odwagi obecnie zarządzającym szpitalem.
~Dana
2015-11-09 14:55:22
z adresu IP: (90.185.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wpisala mi sie tylko czesc poprzedniego komentarza i dlatego dodaje, ze chodzilo o to, ze w szpitalu lekarze PRACUJA a NIE WSPOLPRACUJA.
~Dana
2015-11-09 14:52:17
z adresu IP: (90.185.xxx.xxx)
Ocena: 5
To, ze wogole sie odbyla demonstracja swiadczy o tym, ze los Doktora nie jest ludziom obojetny i tym bardziej dziwne jest zachowanie tych, ktorzy tak bardzo nagle nie chca z nim wspolpracowac a nie PRACOWALI w jednym szpitalu.
~krisay
2015-11-08 21:42:33
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 6
Rycho i reszta jego kumpli lub odwrotnie pisze aktywnie na forach jak na zamówienie. Szkoda.
~Rycho i Zbycho
2015-11-08 17:33:11
z adresu IP: (83.30.xxx.xxx)
Ocena: -5
Idea pikiety zrealizowana z zapałem i zaangażowaniem potężnej rzeszy zwolenników doktora, składająca się z 40 osób, w tym: - z 15 reporterów, - 6 muzyków, - kilku rozproszonych grupek gapiów. Frekwencja mówi sama za siebie:)
~krisay
2015-11-08 13:19:48
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 4
Iwa jest wsród nas pokochajmy ją.
~Iwa
2015-11-08 08:00:25
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -7
Jak to możliwe Dana? Bo w tym kraju wbrew pozorom obowiązują jakieś przepisy prawa, normy społeczne! I lekarzy one też dotyczą! Wszystkie grupy zawodowe - tu nie ma wyjątków!Czy wybitniejszych czy normalniejszych - ale wobec wszystkich jednakowe!!! I sa też odpowiedzialni i przede wszystkim odważni zarządzający szpitalami! Nie tacy, którzy przechodzą nad takimi występkami do porządku dziennego, by utrzymać swój stołek. W tym momencie nie ma znaczenia czy Dyrektor jest z Pis-u, Po tudzież innej grupy, zrobił to, na co innym zabrakło odwagi! Zrobił to - co dawno powinno się stać! Szacun!
~Dana
2015-11-07 10:43:10
z adresu IP: (90.185.xxx.xxx)
Ocena: 7
Adam Domanasiewicz to wspanialy czlowiek, jest bardzo oddany pacjentom, jak to mozliwe, zeby zwolic takiego fachowca?
~kaz74
2015-11-06 19:10:52
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 1
Nie dla pseudo dyrektora szpitala (Pis-owiec - przypadek czy to już początek naprawy RP?????) i innych biuro tłuków oraz klakierów którzy wystąpili z nim na pseudo konferencji prasowej do pięt nie dorastacie temu fachowcowi, on sobie na pewno bez was poradzi ale czy wy podtrzymacie poziom leczenia??? wątpię!!!! Oczywiście was to mało obchodzi bo tu chodzi o dobro pacjentów ale tych macie głęboko w d........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!