Nokaut. Cracovia wbiła Śląsk w murawę

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-06 20:29 | Zmodyfikowano: 2015-11-06 20:30

Możemy sobie gdybać co by było, gdyby wrocławianie rozpoczęli ten mecz tak jak drugą połowę. 46-60 minuty Śląsk zagrał naprawdę dobrze. Reszta niech zostanie milczeniem. Brawa dla Cracovii. W pierwszej połowie to był koncert i jeden z najlepszych momentów tego sezonu. Patrzymy szybko na tabelę. Jedyne czym możemy się pocieszać to, że Śląsk nie przesunie się jeszcze do strefy spadkowej. Czas na pobudkę, bo w następnej kolejce może piłkarze z Wrocławia mogą być już pod czerwoną kreską.

90' Koniec. Śląsk przegrywa z Cracovią 1:4

86' Jeszcze próbuje Śląsk, ale po dośrodkowaniu Dudu, piłkę nad poprzeczką posyła Biliński.

84' Trener Jacek Zieliński wykorzystuje limit zmian i daje szansę by kibice na stojąco podziękowali Erikowi Jendrisekowi. Za strzelca dwóch bramek wchodzi Mateusz Wdowiak.

80' Spotkanie wyraźnie wyhamowało. Czekamy już w zasadzie na końcowy gwizdek. Ani Śląsk prochu nie wymyśli, ani Cracovia krzywdy sobie nie zrobi.

72' Ostatnia zmiana w Śląsku. Dankowskiego zmienia Ostrowski

68' Druga zmiana w Cracovii. Za Kapustkę pojawia się Zjawiński

64' Covilo mógł mieć dobre wejście, ale jego strzał głową poszybował nad poprzeczką. Dośrodkowywał aktywny od początku Cetnarski.

62' Schodzi Budziński, wchodzi Covilo

58' Jak to nie wpadło?! Flavio dośrodkowuje z lewej strony prosto na głowę Bartkowiaka i piłka mija dosłownie o centymetr słupek. Śląsk ruszył po przerwie tak, że mogło być już nawet 4:3, ale wynik się nie zmienia.

56' Ależ mogło być pięknie! Rajd Dankowskiego lewą stroną, podanie na środek pola karnego do Bilińskiego, ten od razu strzela, a Sandomierski wybija piłkę na rzut rożny. Już teraz możemy się założyć, że to co zrobił bramkarz Cracovii będzie interwencją kolejki.

52' W końcu! Śląsk strzela pierwszego gola. Wszystkie zasługi przypisujemy Michałowi Bartkowiakowi. Indywidualna akcja zakończona strzałem sprzed pola karnego i premierowe trafienie w Ekstraklasie! Cracovia - Śląsk 4:1

51' Bliźniacza akcja gospodarzy. Strzelał z lewej strony pola karnego Cetnarski, ale górą Pawełek

48' Kamil Dankowski pada w polu karnym. Żółta kartka dla... piłkarza Śląska. Ewidentne padolino niestety. Sędzia Tomasz Kwiatkowski nie dał się oszukać.

47' Dla Cracovii cztery bramki to mało. Kapustka wbiegł z lewej strony w pole karne uderzył technicznie, ale na szczęście Pawełek jedną ręką wybił piłkę. Ładny strzał dobra interwencja.

46' Zaczynamy drugą połowę. Trener Tadeusz Pawłowski nie czeka i od razu zmienia. Schodzą Grajciar i Kokoszka, wchodzą Biliński i Bartkowiak

Przerwę wykorzystajmy na statystyki z tego co działo się przez 45 minut:

Koniec pierwszej połowy. Śląsk pisze historię. Żaden zespół nie stracił w tym sezonie czterech goli w do przerwy...

41' To jest nokaut. Jendrisek z dystansu i Pawełek wyjmuje piłkę z siatki. Cracovia - Śląsk 4:0

38' Bez sentymentów dla dawnego klubu Mateusz Cetnarski. Były piłkarz wrocławskiej drużyny podwyższa wynik. Dostał świetną podcinkę od Dąbrowskiego, przyjął na klatkę i w sytuacji sam na sam dopełnił formalności. Cracovia - Śląsk 3:0

29' Pawełek broni strzał Jendriseka. Podawał w tej sytuacji Cetnarski.

26' Cracovia na raty i skończyło się na strachu. Dośrodkowywał Jaroszyński i z tym zagraniem poradził sobie Kokoszka. Piłka była jednak ciągle w posiadaniu Cracovii. Kapustka dograł do Budzińskiego, a ten choć miał dobrą okazję to fatalnie spudłował.

20' Próbuje Śląsk, ale strzał głową Grajciara po dośrodkowaniu Dudy odnotowujemy tylko ze statystycznego obowiazku

15' Wykrakałem... Gospodarze podwyższają prowadzenie. Prostopadła piłka w pole karne do Kapustki. Reprezentant Polski oddaje do Rakelsa, a ten dopełnia formalności. Cracovia - Śląsk 2:0.

14' Słupek! Ależ było blisko remisu. Dankowski zagrał do Dudu, ten w pole karne do Gecova. Czech pokonał Sandomierskiego, ale piłka trafiła tylko w słupek.

11' Niepokojąca statystyka: W pięciu ostatnich meczach tych zespołów, w których nie było remisu, gole strzelała tylko zwycięska drużyna

10' Gol dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową skutecznie strzela Erik Jendrisek. Asystę zaliczył były zawodnik wrocławskiej drużyny - Mateusz Cetnarski. Cracovia - Śląsk 1:0

9' Atakuje Cracovia. Rakels strzela, ale broni Pawełek, dobija Cetnarski i ponownie górą bramkarz Śląska. Będzie korner

5' Leży na murawie Flavio. To było ostre wejście Jaroszyńskiego. Nie było jednak, ani kartki, ani przerwania gry. Portugalczyk długo leżał na murawie, ale już jest wszystko w porządku
.
4' Dwa faule z rzędu. Najpierw Celeban nieprzepisowo zatrzymał Jendriska, potem Polczak Hołotę

3' Stały fragment gry wykonywany przez Grajciara, na raty wybijany przez obrońców gospodarzy

2' Aktywny w piewrszych fragmentach jest Flavio. Do spółki z Grajciarem wywalczyli rzut rożny

1' Zaczynamy! Czas przerwać fatalną statystykę związaną z grą... w piątek. Śląsk w tym sezonie grał tego dnia pięciokrotnie i zawsze przegrywał.

To drugi dzisiejszy mecz z udziałem drużyny z regionu. Na inaugurację 15 kolejki Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Kraków 1:3. Liczymy, że tym razem będzie lepiej.