THINK TANK lab Triennale

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-09 15:34 | Zmodyfikowano: 2015-11-09 15:34
A|A|A

Już 3 grudnia wystartuje we Wrocławiu THINK TANK lab Triennale, międzynarodowy festiwal współczesnego rysunku.

W obecnej edycji, reaktywującej ideę międzynarodowego forum, jakim było przez wiele lat Międzynarodowe Triennale Rysunku, kuratorzy zaprezentują program ukazujący rozległość praktyk rysunkowych, rozliczne rozgałęzienia ewolucyjnej linii rysunku współczesnego.

W ramach Programu Głównego odbędą się cztery wystawy analizujące jego pojęcie pod względem: morfologii rzeczy i naturalności znaku (wystawa „Two Sticks"), performatyki rysunku („IMAGINE"), mocy manifestacji, jak i kontestacji („Galeria Arsenał Notebook") oraz jego zdolność do rekonstrukcji i dekonstrukcji ("Brudnopis"). Wystawy te odbędą się w najważniejszych muzeach, instytucjach i galeriach Wrocławia: Muzeum Architektury, Muzeum Narodowe, Zakład Narodowym im. Ossolińskich oraz CSU Neon, oraz wystawy towarzyszące: MWW Wrocław, Galeria Entropia, Mieszkanie Gepperta, Galeria Arttrakt i inne. Liczne wystawy, spotkania oraz warsztaty będąc bardzo ciekawą ofertą dla publiczności pomogą również zaktualizować nasze wyobrażenia o współczesnej sztuce, o rysunku, o tym do czego jest potrzebny do czego i jak wykorzystywany obecnie.

W ramach tegorocznej edycji Think Tank lab Triennale odbędą się również wystawy i wydarzenia towarzyszące, które zlokalizowane będą w galeriach partnerskich – w Muzeum Współczesnym Wrocław, Galerii Entropia, Galerii MD_S, w Barze BARBARA, będącym Biurem Festiwalowym i nowo powstałej galerii BOSA.

Festiwal organizowany jest we współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama