„Rybka Canero" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-09 15:36 | Zmodyfikowano: 2015-11-09 15:36
A|A|A

Centrum Kultury Wrocław-Zachód ma przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie, 15 listopada o godzinie 14.00, organizowane w ramach projektu „Wykluczeni z kultury 2015". Podczas listopadowej projekcji na wielkim ekranie będą mogli zobaczyć Państwo spektakl telewizyjny „Rybka Canero" opatrzony audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Wstęp wolny.

Akcja napisanej specjalnie dla Teatru Telewizji komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego rozgrywa się w willi profesora Stefana Vogla, w trakcie stypy, która jest rodzinną uroczystością po jego tajemniczej i nagłej śmierci. Syn mężczyzny, właściciel oficyny wydawniczej, Ignacy (Andrzej Zieliński), musi stawić czoła wielu problemom. Jego żona Klara (Agnieszka Wosińska) żąda od niego, córka Marianna (Aleksandra Domańska), serialowa celebrytka, jest z kolei w zaawansowanej ciąży i właśnie oczekuje rozwiązania, a syn Zenon (Dawid Ogrodnik) planuje ujawnić się w trakcie stypy ze swoją prawdziwą orientację seksualną. Dodatkowo matka Ignacego, Eliza (Ewa Wiśniewska), od czasu śmierci męża zaczęła się dziwnie zachowywać, a szwagier Bolo (Cezary Pazura) zamęcza gości manierą mówienia rymowankami. Na spotkanie próbuje wprosić się Oliver (Piotr Głowacki), niezrealizowany pisarz i domniemany ojciec dziecka Marianny. Wkrótce na miejscu zjawiają się też inspektorzy z policji kryminalnej, Zaremba (Maja Ostaszewska) i Kolski (Cezary Kosiński). Nowe dowody w sprawie śmierci profesora Vogla wskazują bowiem, że nie było to samobójstwo tylko morderstwo. Nagle wszystko okaże się nie takie, jak się wydawało...

„Chciałem napisać zabawną rzecz o trudnej rodzinie, taką komedię rodzinną. O obronie swojego terytorium, kiedy bliscy za wiele go zabierają. Pokazać sytuację bliższą rzeczywistości niż ta z seriali i telenowel. Miałem dosyć słodkich wizerunków udanej rodziny, w której jedynym problemem jest konflikt dobrego z jeszcze lepszym."

Juliusz Machulski

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama