Lekcja siatkówki. Cuprum pewnie wygrywa z AZS Olsztyn

Michał Hamburger | Utworzono: 2015-11-10 20:00 | Zmodyfikowano: 2015-11-10 20:01
A|A|A

fot. KS Cuprum Lubin

Początek pierwszej partii to dobra gra w obronie obu ekip. Zarówno Michał Potera jak i Paweł Rusek mieli pełne ręce roboty. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny schodziły po autowym ataku Miłosza Zniszczoła (8:6). Po powrocie na boisko lubinianie zaczęli zwiększać swoją przewagę dzięki dobrej postawie, m.in. Mateusza Malinowskiego (16:11). W dalszej części seta podopieczni Gianniego Cretu imponowali skutecznością. Wyróżniali się i Keith Pupart i Wojciech Włodarczyk. Szansę na zakończenie inauguracyjnej partii dała gospodarzom autowa zagrywka serbskiego przyjmującego „akademików’. Również błąd – tym razem w ataku Miłosza Zniszczoła – dał lubinianom zwycięstwo w tym secie.

Drugiego seta lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już na początki partii wypracowali kilka „oczek” przewagi i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Podopieczni Andrei Gardiniego nie poddawali się jednak i po kilku udanych akcjach udało im się wyrównać stan seta na 10:10. Gospodarze jednak szybko wrócili do odpowiedniej gry (16:10). Po kilku udanych akcjach przeciwnika o czas poprosił szkoleniowiec „miedziowych” Gheorghe Cretu (20:18). Po dobrych zagrywkach Wojciecha Włodarczyka olsztynianie mieli problem z wyprowadzeniem skutecznego ataku. Po asie serwisowym oraz dzięki czujności na siatce Marcusa Böhme lubinianom udało się zakończyć tę partię 25:18.

Trzeciego seta oba zespoły rozpoczęły od wyrównanej gry (3:3). Po efektownym bloku Marcina Możdżonka Brama van den Briesa zmienił Paweł Adamajtis. (11:10). Po zagrywce w siatkę Thomasa Koelwijna obie drużyny zeszły na drugą przerwę techniczną (16:14). Udane kontrataki pozwoliły gościom na zdobycie jednopunktowego prowadzenia (18:19). Podopieczni Andrei Gardiniego wyprowadzali skuteczne ataki ze skrzydeł, m.in. za sprawą Marcina Walińskiego i chwilę później prowadzili dwoma punktami (19:21). Goście po udanym ataku Pawła Adamajtisa dostali szansę na zakończenie tego seta (21:24). Chwilę później po skutecznym ataku z drugiej linii trener Cretu zdecydował się na zmianę i Keitha Puparta zastąpił w polu serwisowym Szymon Romać (23:24). Po kolejnej dobrej zagrywce Szymona Romacia pojedynczym blokiem popisał się Marcina Możdżonek i w meczu ponownie mieliśmy remis (24:24). Kolejny udany blok dał „miedziowym” szansę na zakończenie spotkania (25:24). Niestety pierwszej nie udało się wykorzystać. Chwilę później lubinianie dostali drugą opcję zakończenia spotkania dzięki Wojtkowi Włodarczykowi, który również udanym atakiem ze skrzydła zakończył cały mecz (27:25).

Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:18, 25:18, 27:25)

MVP spotkania został wybrany Wojciech Włodarczyk

Składy zespołów:
Cuprum Lubin: Malinowski, Pupart, Böhme, Włodarczyk, Możdżonek, Łomacz, Rusek (libero) oraz Dawid Gunia, Szymon Romać

Indykpol AZS Olsztyn: Thomas Koelwijn, Bram van den Dries, Miłosz Zniszczoł, Filip Stoilović, Paweł Woicki, Bartosz Bednorz, Michał Potera (libero) oraz Krzysztof Bieńkowki, Marcin Waliński, Paweł Adamajtis, Maciej Zajder.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama