Gwiazdy gotowały z Radiem Wrocław

Tomasz Sikora | Utworzono: 2015-11-12 09:36 | Zmodyfikowano: 2015-11-12 09:37
A|A|A

materiały prasowe

W zachodniej Europie można spotkać coś na kształt "Outlet-Cities" albo "Kauf-staedte". To miasteczka zbudowane w pobliżu dużych metropolii, które są swoistym zapleczem handlowym. Tak rozwijają się zachodnie miasta. Z centrów miast wyprowadzane są galerie handlowe, albo nie pozwala się na powstawanie nowych, dbając by miasta były "dla ludzi", natomiast obok nich powstają miasta, których głównym źródłem dochodów są sklepy. Klasyczny i pierwszy z brzegu przykład to niemiecki Stuttgart. Miasto wielkości Wrocławia, które w planie zagospodarowania przestrzennego wprowadziło zakaz budowy i rozbudowy dużych galerii handlowych w centrum, cały handel wielkopowierzchniowy sukcesywnie przenosząc do oddalonego od centrum Stuttgartu miasta Metzingen. Ten proces przenoszenia trwa. Tak jak Wrocław promuje się hasłem "Miasto spotkań", tak owo Metzingen, bez żenady nazywa się "Outlet-City". Aleja Bielany - to być może zaczątek takiej sytuacji we Wrocławiu - by miasto służyło do mieszkania, wypoczywania i pracowania, a na zakupy - jeśli już lubimy kupować w dużych centrach - jeździć pod miasto - konkretnie na Bielany do tamtejszej Alei.

Powstało właściwie łącznie 200 sklepów, 20 dużych restauracji i kawiarni, mniejsze bary, ale także coś co na razie brzmi tajemniczo - strefa co-workingowa, czy chillout. Strefa spokoju, wyciszenia po gorączce zakupów? A może miejsce gdzie będziemy sobie odpoczywać, gdy zajmą się wreszcie naszymi dziećmi. Aleja przygotowuje coś czego nie ma w innych galeriach cały bezpłatny plac zabaw i strefę dzieci (Aleja Juniora), gdzie możemy oddać nasze pociechy i spokojnie zrobić zakupy. Albo ich nie robić, ekscytując się błogim spokojem, ze nasi milusińscy aktualnie na głowy wchodzą dyplomowanym profesjonalnym pedagogom a nie steranym rodzicom.

Możemy ewentualnie całą rodziną wyskoczyć do kina - powstaje jedyny na południu miasta wielosalowe kino Helios, dzięki czemu wielu wrocławian znajdzie w Alei Bielany to, po co do tej pory jeździli do centrum miasta. Może skorzystamy na tym wszyscy bo luźniejsze będą zatłoczone zwykle trasy dojazdowe do centrum miasta z południa?

To wszystko sprawdzaliśmy w programie na żywo z Alei Bielany miedzy 15tą a 20tą.

Huczne otwarcie Alei Bielany potrwa 3 dni. Od 13 do 15 listopada w największym centrum handlowym w Polsce na Festiwalu Gwiazd spotkamy m.in. Magdę Gessler, Tomasza Karolaka, Małgorzatę Kożuchowską, Maję Sablewską, Dawida Kwiatkowskiego i wiele innych znanych osobistości. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji i promocji, po które od tej pory nie trzeba już jeździć do centrum miasta. Będziemy z nimi rozmawiać w popołudniowym programie Radia Wrocław. Zależy nam nie tyle na rozmowach z celebrytami - więc jeśli z takowymi będziemy rozmawiać - to z tymi, którzy mają dolnośląskie korzenie - (wiecie, że Natalia Siwiec pochodzi z Wałbrzycha? ). Przede wszystkim chcemy rozmawiać w Alei Bielany z ekspertami - a naszym tematem przewodnim będzie w piątkowy wieczór kuchnia i gotowanie

Przewodnim tematem naszej audycji było oczywiście gotowanie. Rozmawialiśmy choćby z Karoliną Kosowicz autorką bloga Kasza manna o gotowaniu jedzeniu i fotografowaniu tego procesu. http://www.kaszamanna.com

Zajrzeliśmy też do niezwykłej restauracji Kukmania, gdzie pani Magda opowiedziała o tym, jak podróże po świecie wpływają na naszą kuchnię i na to, co jemy.

Po jedzeniu zastanawialiśmy się jak skutecznie wciągać brzuchy odwiedzili nas wspomniani Natalia Siwiec i dla równowagi Rafał Maślak ( Mister Polski 2014)

Gwiazdy gotują z Radiem Wrocław.
To będzie prawdziwa uczta smaków.
Raj dla podniebienia i nie tylko!
Niezapomniane doznania kulinarne!

Wpadnijcie do nas w Alei Bielany, albo słuchajcie na antenie Radia Wrocław.

Zapraszam na wspólne gotowanie z udziałem Gości specjalnych

Spotkajmy się w Alei Bielany
w piątek 13 listopada od godziny 15:00

 

REKLAMA
Reklama