Przysiężny i Fyrstenberg w półfinale mistrzostw Słowacji

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-12 20:28

W ćwierćfinale międzynarodowych mistrzostw Słowacji tenisista Matchpointu Wrocław i Mariusz Fyrstenberg zmierzyli się Farrukhiem Dustowem z Uzbekistanu i Holendrem Igorem Sijslingiem.

Pierwsze w historii spotkanie tych duetów przebiegało pod dyktando Polaków. Michał Przysiężny i Mariusz Fyrstenberg nieco więcej problemów z rywalami mieli w inauguracyjnej partii, w której o zwycięstwie decydował tie break. W nim dominacja naszych tenisistów nie podlegała już dyskusji. Biało-czerwoni pozwolili rywalom zdobyć tylko jeden punkt. W drugim secie przełomowy okazał się czwarty gem. Przysiężny i Fyrstenberg przełamali przeciwników, co dało im ostatecznie po 50 minutach gry zwycięstwo w całym spotkaniu 7:6 i 6:3.

Rywale Polaków w walce o finał turnieju w Bratysławie nie są jeszcze znani. Wyłoni ich mecz Serba Iliji Bozoljaca i Słowaka Igora Zelenaya z Czechem Janem Satralem i Ukraińcem Artemem Smirnowem.