Międzynarodowy Festiwal Kabaretowy WROCEK nadchodzi!

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-12 20:49 | Zmodyfikowano: 2015-11-12 20:50
A|A|A

Przed nami Stand-Up Comedy, Dzień Improwizacji, Dzień Kabaretu oraz wyjątkowa Gala. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy kabareciarzy i kabareciarki, solistów – indywidualistów i konstelacje gwiazd. Zdolnych początkujących i zmanierowanych acz nadal zabawnych weteranów. Ocenią Was historia i publika. Do zajęcia miejsc na widowni zapraszamy wszystkich miłośników dobrego humoru z najwyższej półki.
Gdzie i kiedy będziemy się śmiać? Od 19 do 22 listopada.

Kabaretowy Międzynarodowy festiwal WROCEK, zwany na początku „Festiwalem Pozytywnej Kultury Studenckiej” to pomysł, który powstał w środowisku akademickim Politechniki Wrocławskiej. Słów kilka dla ciekawskich kronikarzy…

W czasach mniej nam odległych w grupie młodych twórców zakiełkowała idea wskrzeszenia kultury kabaretowej we Wrocławiu. Zmaterializowała się w postaci pierwszego festiwalu w 2003 r. Świetne przyjęcie wśród publiczności i środowiska zaowocowało kolejnymi edycjami. Od 2004 r. integralną częścią WROCKA staje się „Festiwal Piosenki Debilnej” - wydarzenie, które zostało zainicjowane przez artystyczne środowisko studenckie dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczego, tradycja wrocławska sięgająca lat 80-tych.

Kolejny rok to „umiędzynarodowienie” festiwalu – udany pomysł zaproszenia kabaretów z zagranicy. WROCEK stał się jedynym tego typu wydarzeniem w kraju i jednym z nielicznych w Europie! Potwierdziło się, że tym co może łączyć jest poczucie humoru. W grudniu 2006 r. WROCEK wraz z laureatami festiwalu gościł w Londynie.

Ostatnia edycja festiwalu miała miejsce w 2014 roku. Przez środowisko i publiczność przyjęta była z entuzjazmem, przy czym zwrócić należy uwagę na fakt, iż oczekiwania i apetyty rozbudzone przez minione lata były niemałe. Czas śmiać historię dalej…

Więcej na:

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama