MOŻE MORZE

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-13 13:41 | Zmodyfikowano: 2015-11-13 13:44
A|A|A

mat. prasowe

Jak żyć? I jak przeżyć całe życie w zaledwie jedną noc? Jak nie zmarnować tego krótkiego czasu i jak do granic możliwości nażyć się, wyżyć, wycisnąć życie jak cytrynę - takie pytania zadaje sobie chyba każdy bałwan w czasie odwilży. 

Marchewka jest najlepszym przyjacielem Bałwana, mimo że są od siebie zupełnie różni. Marchewka to łobuz, Bałwan jest jak duże dziecko. Marchewka za Bałwana dałby się pokroić, a Bałwana, jak się okazuje, interesuje dużo więcej niż tylko czubek jego własnego nosa - czyli Marchewki właśnie!
MOŻE MORZE to przedstawienie o nietypowej parze przyjaciół i ich nocnej wędrówce przez świat. Topiący się Bałwan i jego towarzysz Marchewka filozoficznie, przewrotnie i z dystansem opowiadają widzom o życiu i o tym, co bywa w nim ważne.

Twórcy spektaklu korzystają z różnych teatralnych środków wyrazu, począwszy od animacji przedmiotu, poprzez techniki lalkowe po grę aktorską w żywym planie.

MARCHEWKA
[…] Jak odejść, to z pompą, co nie? Pokroją mnie i ugotują. Wiem to. Tylko mnie brakuje im do tej całej diabelskiej układanki zwanej potocznie rosołem. Bo kim ja jestem? Marnym, więdnącym warzywkiem, zabijającym czas w salad barze. Jeśli jeden z nas ma przeżyć, to niech to będzie on. Bałwan... On żyje, chłopie. On wie, jak żyć. Ten gruby narwaniec - on kocha cały świat. (Malina Prześluga, MOŻE MORZE).

Sztuka Maliny Prześlugi MOŻE MORZE zdobyła Grand Prix 26. Edycji Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

PREMIERA 14/11/2015
Scena Kameralna
Czas trwania około 60 minut
wiek 5+

TEKST Malina Prześluga
REŻYSERIA Michał Derlatka
SCENOGRAFIA Michał Dracz
MUZYKA Igor Gawlikowski
WOKAL W PIOSENCE FINAŁOWEJ Grzegorz Mazoń
WIZUALIZACJE Alicja Pietrucka, Robert Maniak
ASYSTENTKA REŻYSERA Edyta Januszewska
INSPICJENT Hubert Michalak

OBSADA
Krzysztof GRĘBSKI - Marchewka
Marek TATKO - Bałwan oraz Ryba, Zupa, Pijak II
Sławomir PRZEPIÓRKA - Fred oraz Pijak I, Oczy Bałwana, Domek, Tir, Wiśnia
Kamila CHRUŚCIEL - Sałatka Grecka oraz Salad Bar, Lewa Ręka Bałwana, Sucha Krakowska, Serpentyna
Konrad KUJAWSKI - Gołąb oraz Ręce i Nogi Sałatki Greckiej, Wielka Ręka Freda, Pleśń, Jajka, Kiszony, Oczy Bałwana, Raca
Irmina ANNUSEWICZ - Cytryna oraz Gouda, Cebula, Pijak III, Prawa Ręka Bałwana, Ulica, CPN, Ręce Sałatki Greckiej, Szczęka Bałwana, Kra

Samochodziki, ulice i inne animanty - ZESPÓŁ

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama