Długi sznur tirów stanął przed bramą Amazona

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-11-14 13:35 | Zmodyfikowano: 2015-11-14 13:36
A|A|A

fot. Dorota Czubaj

Bez jedzenia, dostępu do łazienki i jakiejkolwiek informacji. Kierowcy tirów czekają przed bramą wrocławskiego Amazona. Rozładowanie towaru przywiezionego do sklepu mieliśmy zaplanowane na wczorajsze popołudnie, jednak na razie nikt się nami nie zainteresował - mówią:



Rzeczniczka Amazona, Marzanna Więckowska, w oświadczeniu pisze o kilkunastu tirach. Według kierowców stoi tam kilkadziesiąt samochodów a dostępu do sanitariatu praktycznie nie ma:

Poniżej oświadczenie Amazona w tej sprawie:

Kilkanaście ciężarówek oczekuje do rozładunku lub załadunku na naszym parkingu we Wrocławiu. Pozostałe ciężarówki odbywają na naszym parkingu postój wynikający z przepisów prawa.

Kierowcy umawiani są na konkretne godziny, inaczej nie byli byśmy w stanie obsłużyć ponad 100 tirów dziennie – w przypadku gdy kierowca jest spóźniony o ponad godzinę, musi czekać na kolejne wolne miejsce. Jeśli kierowca przyjechał na czas, a my go nie obsłużyliśmy, dokonujemy wszelkich starań by jak najszybciej naprawić błąd. Bardzo nam zależy nie tylko na komforcie naszych pracowników, ale także tylu tysięcy osób z którymi współpracujemy i będziemy współpracować przez wiele lat.

Wszyscy kierowcy mogą korzystać z udogodnień naszego centrum logistycznego – pokoi wypoczynku, toalet, kuchni. Jest nam bardzo przykro z powodu wszelkich niedogodności, dokładamy wszelkich starań aby zapewnić im maksymalny komfort w czasie oczekiwania i żeby takie sytuacje się nie powtarzały w przyszłości.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Loooooolllll
2015-11-20 14:41:04
z adresu IP: (217.243.xxx.xxx)
Ocena: -7
Na pohybel wam kierowcy, niedouczona grupo spoleczna - umiecie biegi zmieniac i krasc paliwo, a pretensje do calego swiata zawsze i wszedzie macie. Pokoj wypoczynku to jedno, ale jak nie wjechaliscie i chcecie wziac prysznic to idziecie do wejscia dla gosci i ochrona was wpuszcza, pod prysznic czy na stolowke - banda durni, jak nie umiecie korzystac z domofonu to srac pod naczepy!
~hahaha
2015-11-19 15:25:32
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Pokoi wypoczynku ??? jakich ?? gdzie na Yardzie ?? aby tam pojsc kierowca musi wjechac a oni marudza bo nie wjechali.. jest jedna lazieneczka nic wiecej zadnych pokoi Pani Rzecznik Zaklamana larwa...jak i czesc ludzi rzadzacych w tej firmie
~ulf
2015-11-17 00:25:25
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
z ile wychodzi 14 brutto z 10,50?
~kolchoz
2015-11-17 00:18:39
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -5
lager wiekszy niz i....muchobor
~bydel
2015-11-17 00:17:56
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
wrzucajcie po 40 nowych ludzi dziennie do jednego wora brez wzgledy na kwalifikacje i tak potem zapomniacie poszc zegolne osoby jak sie probuje cosdoiwiedziec a ci co tam zaczeli prace bo amaz sie otwieral 1,5 roku temu nic nie wiedza, madrza sie usmiechaja glupio maja gdzies, mysla ze sie fuksnelo a moze ich nowi wyrabia z tych posad
~kkjkl
2015-11-16 20:49:04
z adresu IP: (77.112.xxx.xxx)
Ocena: -1
je**ć amazona!!!!ten obóz pracy!!
~czubaj
2015-11-16 02:55:42
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: 1
spuść rozwolnienie na tę podłą firmę
~Turbol
2015-11-15 23:36:14
z adresu IP: (83.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Awizację miałem na 10:00 w pewien wtorek rozladowali o 23:40 do tego poszli sobie na przerwę mimo że już mnie rozładowali a wypuścili po niej. Cyrk dobrze że tam byłem jednorazowo :-)
~Amazonik
2015-11-15 23:01:37
z adresu IP: (31.61.xxx.xxx)
Ocena: -1
Opowieści dziwnej teści. Awizacja na rrozladunek o 20.30 rozladunek o 3.00 w nocy. Amazon ma wszystkich w d****. Za chwile nikt tam nie bedzie wozil i wtedy sie nauczą.
~rzuf
2015-11-15 22:07:24
z adresu IP: (5.133.xxx.xxx)
Ocena: 5
po prostu szara rzeczywistość pracy kierowcy ...niestety to nie odosobniony przypadek ...
~driver107
2015-11-15 20:47:52
z adresu IP: (89.68.xxx.xxx)
Ocena: 1
co ta pani rzecznik pierd.....ona chyba nie zna własnego obejścia,parking pożal się boże socjal na logistycznej 1 kibel zresztą nieczynny przez dwa tygodnie a w piątek otwarty z wielką pompą;jeszcze nasyłają policje na zle zaparkowane ciężarówki,które sami zamawiają do obsługi Amazona
~Szofero
2015-11-15 20:24:45
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 5
Podobna sytuacja jest na ikeii czy to jest ociąż czy chlastawa wszyscy mają w dupie kierowcę z tym ze w chlastawie zapewniają Social na parkingu buforowym a tak poza tym to same minusy.
~hriugrgdrdry8gyr8dgrdgriu
2015-11-15 20:12:07
z adresu IP: (95.49.xxx.xxx)
Ocena: 4
tu4j9ty954uy54y589u558y9u854t8yyyyyyyy48ety4888888888yte4ty4eeeut8y4yu8t4uet8y4uetye48yt8e4yt894ue89et8yy94e8ty48yt894yuey4t4ye4ut8y4yu84yu48uyt864u6tu486yu486yu486tu4y684u6t48yu48y6u84yu68u4y86yu48yut84yu8t6yu845ut845u845ut485ut84u5t84u5t84u58t4u5yu48uy58t4uuy4
~MArtin
2015-11-15 13:56:03
z adresu IP: (94.242.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mi mowili ze maja pelne magazyny i niemaja gdzie dawac nowy towar....
~Martin
2015-11-15 13:55:21
z adresu IP: (94.242.xxx.xxx)
Ocena: 9
Bylem tam 23 godzin... :)
~nico
2015-11-15 12:39:14
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 3
Bylem na rozladunku i jest to porazka. A to co napisal amazon to klasyczna sciema rzecznik. 9 godzin czekania na rozladunku na czekoladowej. Pracownicy prawde mowia towar zamawiaja a nie ma ludzi do pracy przy rozladunku !
~Kuba
2015-11-15 12:28:39
z adresu IP: (83.9.xxx.xxx)
Ocena: -1
Widzi kilkanaście aut bo to te na parkingu przed bramą. Reszta jest chowana za budynkiem tak żeby managerowie i administracja nie widziała że stoją. Osobiście przyjechałem kilka godzin przed czasem na rozładunek a i tak wzięli mnie z 11 godzinnym opóźnieniem. Oczywiście rozładunek od ręki 3-4 godziny.
~try
2015-11-15 11:41:27
z adresu IP: (81.161.xxx.xxx)
Ocena: 1
Niestety w pod Poznaniskim amazonie sprawa wyglada podobnie czlowiek jest na wyznaczona godzinke a firma amazon to w dupie ma .Ostatnio awizacja na 8 rano ..od reki cie rozladuja " a w praktyce koniec rozladunku 03,30 . Po rozmowie z ochrona stwierdzilem ze poszlo to od reki praktycznie w por. Z innymi .
~ŁONO
2015-11-15 11:23:10
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: -3
Autor artykułu sam jest TIRem. Pisze i mówi się samochód ciężarowy ciut więcej profesjonalnego słownictwa.
~Daro
2015-11-15 09:50:29
z adresu IP: (79.184.xxx.xxx)
Ocena: 6
Właśnie wruciłem z amazona po 37 godzinach stania i czekania na rozładunek i to co pisze pani rzecznik to kpina . Pomieszczenie dla kierowców jest ale tylko dla tych ktuży wiadą za bramę a reszta ma jedną toaletę razem z prysznicem na 80 cięzarówek. Może pani rzecznik pofatyguje się i zobaczy na miejscu jak sytuacja wygląda a nie posze pierdoły .A najlepiej niechznajdzie winnych sytuacji izmieni ten stan.bo za magazyny na kołach tez zacznie płacic kary .Omijajcie tą firmę z daleka bo to poraszka
~Ramzes
2015-11-15 09:25:38
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 5
Rozladunek w Amazonie to jedna wielka porażka, nigdy tam nie wezme żadnego ładunku, mimo że wymagają żeby być na czas to i tak czeka się kilka godzin na rozladunek. Jak juz wiedzieć pod rampe to trzeba pójść do pokoju dla kierowców i czekać jak kołek a później okazuje się ze naczepa jest uszkodzona bo jakiś debil zahaczył wózkiem.
~mosin65
2015-11-15 09:05:40
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 4
znam temat, unikać tego "gów...a" im dalej tym bezpieczniej. P.S. Właściciel jeżdżący swoją kupą złomu
~marcin
2015-11-15 08:39:50
z adresu IP: (80.54.xxx.xxx)
Ocena: 3
pierdu pierdu zapewniaja wszystko jak widac dla kierowcow jak wszedzie ALE? dlaczego kierowcy z tego nie korzystaja? bo drzwi do tych pomieszczen sa pozamykane zapewne i zaden kierowca niema prawa z tego korzystac jak w wiekszosci firm. ot tak to wyglada. wiec kierowca jest zmuszony isc w krzaczki bo jak inaczej?! a pozniej w to miejsce przyjezdza rodzina z dziecmi rozkladaja kocyk i robia piknik to jest 21 wiek. jak najdalej od takich firm Pozdrawiam i wspolczuje tym kierowca. Marcin MAN
~....
2015-11-15 08:19:26
z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pokazują tylko Amazona na Czekoladowej a jeszcze jest na Logistycznej a tam wcale nie jest lepiej. Na WRO2 np od ponad 2 tygodnia jest całkowicie zamknięta toaleta dla kierowców..
~loool
2015-11-15 08:16:47
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jak już wezwali pod rampę to kierowcy od 4 do 9 godzin pod rampą stali!Porażka!!!
~busik
2015-11-15 06:35:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kto miał"przyjemność" z firmą Amazon ten wie, jak się tam dbają starają
~Teucker84
2015-11-14 23:28:38
z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Ocena: 7
Brednie byłem tam 2 tyg temu nikt się nie zainteresował tym ze miałem mieć rozladunek najpierw 16:30 potem 19 zgłaszalem kilka razy ze czas pracy mam do 20:20 i co zadzwonili o 21 kierowco podstawamy sie pod rozladunek.Z wielhkim ale bylo jak odmówiłem i dopiero o 2 mogłem się podstawić,jak zgłaszam wcześniej olali mnie nikt nie informował o wc czy kuchni na parkingu brak miejsca wysłali mnie na drugi koniec parkingu dla osobowek mówiąc czekamy na telefon i tyle.Syf nie firma pozdr wszystkich kierowców
~BOLD
2015-11-14 23:04:46
z adresu IP: (78.230.xxx.xxx)
Ocena: -3
polscy kierowcy na amazonach w europie jast tak samo ze nie mozna z toalety skorzystac tylko jedynie w niemczech w Werne a tak jak nie wjedziesz to wal w portki
~Kierowca
2015-11-14 22:48:37
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
A w Polish Trakers tego nie bylo...:) srac i smrodzic im pod hale, smieci wyrzucac torbami.Zamowcie Taxi jedzenia wam dowioza czego tylko dusza zapragnie.
~krz
2015-11-14 21:56:47
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
Nie można tego towaru też pociągami wozić? Tyle we Wrocławiu było zakładów, hurtowni i punktów przeładunkowych przy terenach kolejowych, że bez problemu można było rozwozić wagony koleją w różne miejsca Wrocławia i tam przeładowywać już na mniejsze samochody. Ale teraz całą tą infrastrukturę likwidują, wyburzają i zabudowują osiedlami mieszkaniowymi, przez co trzeba budować nowe centra logistyczne poza miastem, z których potem wszystko wozi się tirami przez całe miasto.
~????
2015-11-14 21:39:46
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Totalna lipa. Większość kierowców ma płacone od km , wiec jak stoją to nie zarabiają :(
~Putek
2015-11-14 18:36:28
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 4
Tragedia od 8:30 czekam na zrzutke jest prawie19 po prostu obłęd a warunki sanitarne czy jakieś pokoje dla kierowców kuchnia to jakaś ścienna a tirów tylko przybywa jest nas kolo100 porażka ten amazon
~jeżyk-ol
2015-11-14 16:30:00
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 1
proszę nie piszcie że nikt nie wystawia kart pracuje w takiej firmie że wystawiają i działa!!
~jeżyk-ol
2015-11-14 16:28:13
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 4
Panowie jest coś takiego jak KARTA POSTOJOWA wpisujecie tam datę i godzinę przyjazdu wpisujecie jeszcze datę i godzinę awizacji oraz datę i godzinę rozładunku/załadunku i dajecie do podstęplowania i zdajecie razem z dokumętami do firmy a szefo wystawia fakturke dla delikwenta firmy około 250 euro za 12 godzin przestoju i już a kartę podbija bo faktycznie tak było i jest jeszcze jedno rozwiązanie na cmr wpisujesz to samo co na karcie postojowej i już a zresztą jak pokarzesz karte postojową to przewarznie jakoś to szybko się rozładowywuje lub ładuje niewiem czemu tak jest ajakaś magia
~majki
2015-11-14 16:23:56
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pani rzecznik ale Pani pierd.... głupoty!!! Kolega był u Was kilka razy,zawsze na czas i wjeżdżał z kilku godzinnym opóźnieniem. Jeśli toaleta to tylko na koło,bo skoro nie może wjechać na Park to nie może także wejść. Niech Pani wyjdzie do nich i wyjaśni im ten burdel panujący u Was!!!
~wnerw
2015-11-14 15:56:02
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 10
Jak można tak traktować ludzi?! Czekamy już od pieprzonej doby bez kibla i jedzenia bo mieliśmy zjeżdżać do domów. Skandal. Rzeczniczka niech sobie dupe wytrze tym oświadczeniem!
~DaroPL
2015-11-14 15:39:31
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 2
Na 11:00 planowy rozładunek, stoję na ulicy od wczoraj. Nikt nie udziela żadnych informacji odnośnie rozładunku. Czy szanowna pani Marzanna mogłaby udzielić informacji odnośnie tych pomieszczeń socjalnych w centrum logistycznym, bo narazie na kilkadziesiąt tirów jest jedna zapchana toaleta. Ochrona nie wpuszcza nikogo na teren Amazona, wiekszosc stoi na ulicy, blokując ruch. Za spóźnienie Amazon żąda kar, a w drugą stronę to nie działa i nikt za przestoje nie płaci.
~karpiu
2015-11-14 15:34:53
z adresu IP: (95.49.xxx.xxx)
Ocena: -4
Jedna, nie, przepraszam najgorsza firma w jakiej miałem (nie)przyjemność mieć rozładunek.
~xXx
2015-11-14 15:11:42
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 3
Stoję pod tym syfem od wczoraj.awizacja na 21.00 przyjechalem o 18 i zameldowałem się a na rozładunek oczekuje w dalszym ciągu.jakie kuchnię?o czym ta kobieta mówi?parkingi?na Amazonie Wro2 nawet kibel nie działa! Banda pajacow
~George.
2015-11-14 15:05:30
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co szanowna Pani rzecznik wygaduje? Te ich starania to chyba tylko w głowach się tlą. Codziennie przejeżdżam koło nich, codziennie słyszę na CB radiu jak kierowcy narzekają, że już 4-5 h czekają na roz-załadunek.. Ta firma to paranoja, nie szanują nikogo z zewnątrz, kierowców mają gdzieś. Jechać do nich to najgorsza kara... :).
~John
2015-11-14 14:43:08
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: -2
Trzeba było na tydzień się zamienić z tymi nie robami z biura jak by sam tak postał,odrazu by zmienił zdanie:)
~Kierowca
2015-11-14 14:29:28
z adresu IP: (164.127.xxx.xxx)
Ocena: 9
Naprawdę dużo nam kierowcom znaczą słowa pani Marzeny przepraszamy za nasz wybryk że domagamy rozładunku. Przecież to jest wspaniałe te ich pokoje Wc i inny social zapewniany przez firmę. Może czas najwyższy pozwalniać logistyków za 5 groszy którzy nie potrafią zorganizować rozładunku dla takiej liczby aut i swą niekompetencją nie będą męczyć innych ludzi i narażać firmy transportwe na straty z przestoju, wynikające z braku organizacji pracy w sposób umożliwiający sprawny rozładunek. Większość dużych centr logistycznych działa na podobnej zasadzie, ITD i Policja potrafią działać w sposób że przyjedzie na ulice i wypisze mandat dla kierowcy za to że stoi na ulicy nawet nie chce słuchać nieraz tłumaczenia że ma się rozładunek w danej firmie i to firma każe nam czekać na poboczach. Może czas najwyższy coś z tym zrobić ????
~Juliusz
2015-11-14 14:27:41
z adresu IP: (83.11.xxx.xxx)
Ocena: 2
Standard w Amazone kiedyś awizację miałem na godzinę 10.30 na bramie powiedzieli mi żebym jutro przyjechał o 13 banda nierobów tam pracuje
~Wrockowy
2015-11-14 14:22:42
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: 4
Sramazon bang