Zagłębie owocnie wykorzystuje przerwę w ekstraklasie

Michał Hamburger/Zagłębie Lubin | Utworzono: 2015-11-15 08:23 | Zmodyfikowano: 2015-11-15 08:24
A|A|A

fot. zaglebie.com

II trener Zagłębia Lubin Łukasz Smolarow zdradził, jak pracowali Miedziowi w mijającym tygodniu.

Regeneracja:

- W związku z przerwą na mecze reprezentacji, mijający tydzień różnił się od poprzednich. Celem priorytetowym, jaki przed sobą postawiliśmy, było doprowadzenie zawodników do optymalnej formy i zregenerowanie sił. Zmniejszyliśmy trochę obciążenia, same treningi były więc lżejsze. Pewna grupa zawodników grała ostatnio dość często, staraliśmy się nie nagromadzać zmęczenia. Było więcej czasu na analizy, spotykaliśmy się na odprawach i dyskutowaliśmy na temat naszej gry, posiłkując się materiałami video.

Testy:

- Połowa drużyna została poddana testom wytrzymałościowym, w naszym przypadku to regularne badania, bo staramy się ciągle monitorować zawodników. Wyniki badań pozwalają nam dobierać odpowiednie obciążenia i indywidualizować treningi. Ciągła weryfikacja ułatwia też przygotowanie programu treningowego na okres przygotowawczy.

Nowości:

- W międzyczasie przeprowadziliśmy też testy techniczne. Przyglądaliśmy się technice przyjęć i uderzeń piłki, to był bardzo ciekawy materiał poglądowy dla nas trenerów. Zawodnicy trafiali piłką w bandę, po zapaleniu się odpowiedniej lampki. Ćwiczyliśmy więc refleks i precyzję podań. Trenowaliśmy też dośrodkowania.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama