Udany debiut selekcjonera. Polki górą w Wałbrzychu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-11-18 00:07 | Zmodyfikowano: 2015-11-18 00:08

Mecz był w miarę zacięty, choć ze wskazaniem. Największa różnica dzieląca oba zespoły wynosiła 11 punktów. W trzeciej kwarcie Polki prowadziły 49:38. Korzystnego wyniku nie oddały już do końca. Zresztą prowadziły przez większość meczu. Największy problem biało-czerwone miały tylko w pierwsze kwarcie. W jej ostatnich minutach były gorsze 10:16.

Nasze koszykarki na dobre usiadły za kierownicą w drugiej kwarcie. Od tego czasu nie oglądały już pleców Niemek. Ta odsłona była zresztą najmniej wyrównana – 18:10 wygrały ją Polki.

Oba zespoły w Wałbrzychu kiepsko rzucały zza łuku. Niemki trafiły tylko 2/11 a nasze zawodniczki 3/10 rzutów z trzy. Dysproporcję, ale tylko teoretyczną widać w ogólnej skuteczności 46%-37% dla Polek, ale to były raptem cztery celne rzuty więcej.

Różnice robiła Justyna Żurowska-Cegielska. Silna skrzydłowa zdobyła aż 22 punkty. Trafiła 6/12 rzutów z gry, a do tego miała 6 zbiórek:

Dla porównania najlepsza z Niemek – Sonja Greinacher miała 15 „oczek”. W meczu wzięły udział dwie koszykarki z dolnośląskich klubów:

Agnieszka Śnieżek (Ślęza Wrocław) w niespełna 10 minut trafiła swój jedyny rzut z gry i zdobyła 2 punkty. Miała też zbiórkę w ataku, asystę i stratę.

Angelika Stankiewicz (MKS Polkowice) spędziła na parkiecie prawie 14 minut, ale nie potrafiła znaleźć drogi do kosza mimo, że oddała trzy rzuty. Miała za to dwie zbiórki – po jednej po każdej stronie parkiety, stratę i przechwyt.

Towarzyskie spotkanie w Wałbrzychu było dla biało-czerwonych pierwszym pod wodzą Teodora Mołłowa. "Kluczem do sukcesu była obrona, ale to nie jedyna rzecz, która mnie cieszy" - mówił po meczu selekcjoner:

Bułgarski trener liczy teraz na dobry wynik we eliminacjach Mistrzostw Europy. W sobotę w ośrodku Aqua Zdrój nasze panie zmierza się z Białorusią.

Polska - Niemcy 66:56 (14:16, 18:10, 17:17, 17:13)

Punkty dla Polski: Justyna Żurowska-Cegielska 22, Ewelina Kobryn 12, Agnieszka Skobel 9, Julie McBride 8, Martyna Koc 4, Agnieszka Kaczmarczyk 3, Aleksandra Pawlak 2, Weronika Idczak 2, Agnieszka Śnieżek 2, Dominika Owczarzak 2, Angelika Stankiewicz 0 (2 zbiórki), Aldona Morawiec 0