Ruszyła sprawa finansowania komitetu Rafała Dutkiewicza

Sylwia Jurgiel | Utworzono: 2015-11-23 09:01 | Zmodyfikowano: 2015-11-23 14:11
A|A|A

archiwum prw.pl

Ruszył proces w głośnej sprawie nielegalnego finansowana kampanii komitetu Rafała Dutkiewicza "Obywatele do Senatu" - oskarżeni to Jarosław B. i Grzegorz K., którzy odpowiedzą za pozyskanie pieniędzy i zlecenie dwóm firmom druku i kolportażu ulotek komitetu Rafała Dutkiewicza "Obywatele do Senatu". Jest to niezgodne z prawem a dotyczy wyborów z 2011 roku.

Prokurator Tomasz Jandziak odczytał dziś zarzuty stawiane obu oskarżonym, w tym dotyczące Grzegorza K., który był pełnomocnikiem finansowym komitetu:

Oskarżeni próbowali dziś odroczyć rozprawę, uzasadniając, ze nie mieli możliwości zapoznania się z zebranym materiałem dowodowym, w tym zapisów na twardych dyskach. Tak swój wniosek argumentował Jarosław B.:

Według prokuratury oskarżeni działali niezgodnie z przepisami kodeksu wyborczego. Jedna z firm, która odpowiadała za zlecenie druku ulotek komitetu Rafała Dutkiewicza później otrzymała intratne zlecenia na organizowanie pierwszych imprez na nowym stadionie we Wrocławiu. Oskarżeni nie przyznają się do winy.

Grzegorz K. który był pełnomocnikiem finansowym komitetu Rafała Dutkiewicza wygłosił tylko krótkie oświadczenie:

Prokurator Tomasz Jandziak mówił w sądzie, że oskarżeni mieli wiele możliwości by zapoznać się z materiałem dowodowym zebranym w tej sprawie:

Oskarżeni będą odpowiadać za naruszenie przepisów kodeksu wyborczego. Grozi za to kara grzywny od 10 do 100 tys. zł. Mężczyźni pracują w miejskich spółkach.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama