Polityczna debata m.in. o teatralnej premierze

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-11-23 09:24 | Zmodyfikowano: 2015-11-23 09:27
A|A|A

Na zdjęciu Piotr Babiarz (PiS)

Premiera sztuki "Śmierć i dziewczyna" wrocławskiego Teatru Polskiego skradła czołówki dzienników. Według zapowiedzi na scenie miało dojść do aktu seksualnego. Minister kultury wicepremier Piotr Gliński chciał zdjąć sztukę z afisza.

Dyrektor teatru, poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski w debacie politycznej Radia Wrocław wracał do tej sytuacji:

- Otrzymali mnóstwo telefonów, jeden z nich nasz kierownik administracyjny zastał na klamce swojego mieszkania kartkę z napisem: Sk... spalimy cię.

Poseł PiS Piotr Babiarz tłumaczył wicepremiera Glińskiego:

Pan minister Gliński mając informacje, w jaki sposób reklamuje się sztuka, co ma być przedstawione, powiedział krótko i wyraźnie - nie ma zgody na to, żeby za publiczne pieniądze była pornografia wystawiana w teatrze publicznym.

Podczas sobotniej premiery żywy łańcuch protestujących przez kilkadziesiąt minut blokował wejścia do Teatru Polskiego we Wrocławiu. Później doszło do kolejnych incydentów. Jajkami i pomidorami został obrzucony dom matki Mieszkowskiego.

Debata Polityczna Radia Wrocław z udziałem: Michała Jarosa (PO), Radosława Mołonia (SLD), Piotra Babiarza (PiS), Joanny Bronowickiej (PSL), Krzysztofa Mieszkowskiego (Nowoczesna)

Cz. I

 
Cz. II

 

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama