Dzień Otwarty Notariatu. Przyjdź na bezpłatne porady

Aurelia Szymon | Utworzono: 2015-11-28 08:12 | Zmodyfikowano: 2015-11-28 08:12
A|A|A

fot. materiały prasowe

Postępowania spadkowe, testamenty czy darowizny - wszystkie pytania i wątpliwości związane z dziedziczeniem mogą zostać rozwiane zupełnie bezpłatnie. Już dziś (sobota) mieszkańcy 24 miast w Polsce w ramach Dnia Otwartego Notariatu mogą skorzystać z bezpłatnych porad i konsultacji.

"To szczególnie ważne, bo w tym roku weszły w życie dwie rewolucyjne regulacje, które dotykają bezpośrednio Polaków" - mówi Lech Borzemski prezes Rady Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Druga regulacja dotyczy zasad dziedziczenia długów - po 18 października spadkobierca odpowiada za długi tylko do wysokości przyjętego majątku.

Notariusze będą dyżurować dziś od godziny 10 do 16. Na Dolnym Śląsku z porad można skorzystać w trzech miastach:

  • Wrocław, budynek Starej Giełdy, Plac Solny 16
  • Legnica, Galeria Piastów – małe patio, parter, ul. Najświętszej Marii Panny 9
  • Jelenia Góra, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27

Ogromne zainteresowanie akcją notariuszy. We Wrocławiu (do godziny 11) specjaliści udzielili już porad blisko stu osobom. Na godzinę przed rozpoczęciem akcji, przed starą giełdą na placu Solnym, czekało sporo osób. W środku, aplikanci wydają numerki, po czym zainteresowani siadają przed jednym z kilkunastu stolików. Wszystko idzie bardzo sprawnie mówi notariusz Anna Szerer.

Tematem tegorocznej edycji jest dziedziczenie. Ci, którzy już skorzystali z pomocy są bardzo zadowoleni i jak mówią gdyby nie ta akcja nie mieliby szans na porady.

Jednym z ważniejszych problemów dziedziczenia są zmiany dotyczące spadków po osobach zmarłych za granicą. Do tej pory postępowanie toczyło się w Polsce, teraz obowiązuje miejsce zameldowania osoby zmarłej czy np przed sądem Hiszpanii, Anglii czy Niemiec.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama