MŚ w Houston: klęska faworyta, Bagińska także daleko

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-11-28 11:48 | Zmodyfikowano: 2015-11-28 10:26

Kibice z dużymi nadziejami oczekiwali zwłaszcza na występ w kategorii do 105 kg Bartłomieja Bonka. Brązowy medalista igrzysk olimpijskich w Londynie i mistrz Europy z Tbilisi, po wcześniejszym niepowodzeniu Adriana Zielińskiego, pozostawał naszą ostatnią realną szansą na podium. Występ Bonka zakończył się jednak totalną porażką. Polak spalił wszystkie trzy podejścia do ciężaru 183 kg w rwaniu i zrezygnował z występu w podrzucie. W efekcie nie został sklasyfikowany w zawodach.

Drugi z naszych reprezentantów Arkadiusz Michalski zajął 6. miejsce. Były zawodnik Górnika Polkowice w dwuboju uzyskał wynik 398 kg. Mistrzem świata został Aleksandr Zajczikow z Kazachstanu z wynikiem 421 kg.

Sztangistki rywalizowały w kat. 75 kg. Nasze reprezentantki nie były w stanie nawiązać walki ze światową czołówką. Złoty medal wywalczyła Chinka Yue Kang - 282 kg (127+155). Małgorzata Wiejak z rezultatem 223 kg (103+120) zajęła ósme miejsce w grupie B, co dało jej ostatecznie 19. lokatę. W tej kategorii rywalizowała także Sabina Bagińska. Zawodniczka Śląska Wrocław w grupie C uzyskała w dwuboju 230 kg (98+132) podobnie jak kolejna z naszych reprezentantek Aleksandra Mierzejewska.

Dziś, w ostatnim dniu mistrzostw świata, na pomost w Houston wyjdą Krzysztof Klicki i Arsen Kasabijew, którzy wystartują w grupie B w kat. +105 kg.