Dziś protest pracowników Amazona

Dorota Kuźnik | Utworzono: 2015-11-29 09:28 | Zmodyfikowano: 2015-11-30 07:24
A|A|A

fot. Przemek Gałecki (Radio Wrocław)

Związkowcy z wrocławskiego oddziału spółki Amazon ogłosili, że (w poniedziałek 30 listopada) przed siedzibą firmy zorganizują protestacyjną pikietę. Jak podkreślają, pomimo wielokrotnych prób doprowadzenia do merytorycznych rozmów nie umożliwiono im negocjacji z zarządem firmy.

Wśród wymienianych przez związkowców postulatów znalazła się przede wszystkim konieczność poprawy warunków pracy.

Zdaniem wielu z nich jeszcze w tym miesiącu, część zatrudnionych osób musiała pracować na hali, w której panowała temperatura 14 stopni Celsjusza. Ponadto związkowcy domagają się obniżenia norm pracy, poprawy jakości posiłków regeneracyjnych i podwyżki wynagrodzeń do tych obowiązujących w innych krajach.

Protest rozpocznie się o godzinie 12.00 przed siedzibą firmy przy ulicy logistycznej. Ma on charakter solidarnościowy i jednocześnie będzie prowadzony w Niemczech, gdzie tamtejsi pracownicy Amazona również będą upominać się o swoje prawa.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~anonim
2015-12-01 21:13:46
z adresu IP: (213.108.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mam 19 lat, pracuję na "legendarnie ciężkim i bezlitosnym" picku i nie wiem o co wam ludzie chodzi. Bardzo podoba mi się w tej firmie i widać, że dbają o pracowników. Co wy wiecie o ciężkiej pracy jeżeli chodzenie i wsadzanie książeczki albo innej pierdoły do skrzynki nazywacie ciężką pracą. Za takie pieniądze, bez wymogów typu doświadczenie,szkoła itd to praca marzenie. Narzekanie ludzi pracujących tam jest aż denerwujące, nie podoba się to należy się zwolnić i poszukać waszej "normalnej" pracy, swoją drogą ciekawe co to będzie skoro macie takie wymogi. Płacą przyzwoicie, darmowy dojazd, obiady, same plusy. Nienarzekającym i pracowitym ludziom polecam tę firmę.
~Joseff
2015-11-30 17:11:26
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dlaczego Amazon przynajmniej nie wynajmie paru klakierów, tylko ciągle jeden i ten sam (adres IP). Na PR-arze też oszczędzają?
~;aMAZONCZYk;
2015-11-30 14:09:04
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 4
Pani Wieckowska( rzecznik Amazon) wypowiada sie do prasy,ze minn zapewniają dofinansowanie do nauki.Ostatnio było zabranie dla pracownikow i przedstawiana szeroka oferta oferowanych szkoleń - itd.i jako przykład korzyść włączyli film z Amazon z Wielkiej Brytani- o Polce,która mieszkająca na wyspach i pracująca w tamtejszym Anazon skorzystała z dofinansowania na szkolenie. No coz..szkoda, ze prze ponad rok nią maja lokalnie nikogo kim mogliby sie pochwalić ...czyli tradycyjnie-słowa .... słowa ... A ponadto w Wielkiej Brytani poza Amazon jest na rynku wiele wszelkiego rodzaju szkoleń i kursów ...
~;aMAZONCZYk...
2015-11-30 13:54:35
z adresu IP: (89.171.xxx.xxx)
Ocena: 3
Za nim podjęłam prace w Amazon- rowniez myślałam że My jako społeczeństwo nie jestesmy gotowi i nauczeni pracy w takich firmach.Czytalam fora..uważałam, ze przesada- kraj w środkowej Europie... Wileka światowa firma...z pewnością przesadzają z wypowiedziami...i coz...jak bardzo sie pomylilam--jest jescze gorzej. Dużo i cieżko w życiu pracowałam...dla samej siebie jak i w firmach...w Polsce jak i za granica.. ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem i nie doświadczyłam.Za nim ktokolwiek sie wypowie, niech sie przyjmie do Amazon- najlepiej na PICK !!!:) a wtedy zapraszam do debaty. Najlepiej oceniamy innych i sytuacje w których nigdy sie nie znaleźliśmy.Ktos jest ciekaw.. wciąż i nadal potrzebują ludzi...
~Antygłupota
2015-11-30 13:26:00
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 4
Robol? Jeden z drugim? Ty, e, "młody przedsiębiorca", we łbie Ci się poprzewracało! Wyzyskiwać to sobie możesz swojego psa. Idź "pozbijać bąki" jak to robią ludzie w Amazonie, to Ci się żyć odechce. "Przedsiębiorca" w Koziej Wólki się znalazł. Coś te Twoje przedsiębiorstwo za dobrze nie prosperuje, skoro swoje frustracje na forach internetowych musisz publikować.
~oijulikj
2015-11-30 12:57:15
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -1
rozwiązanie jest banalne - nie podoba się praca, zwalniasz się. i wszystko w temacie. ale wtedy niestety samochód sam się nie utrzyma, dzieci jeść nie przestaną wołać, żona musi przecież mieć co tydzień nowe futro z norek. :/
~młody przedsiębiorca
2015-11-30 12:45:30
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: -3
To są chyba jakieś żarty! Zatrudnił się robol jeden z drugim i myślał, że będzie leżał. Nie kochani! Komuna się skończyła. Nie pasuje? To szukać innej roboty! Zarząd byłby głupi jakby obniżył normy. Podkręcić jeszcze bardziej! Nie jedni to drudzy będą robić. Dziadostwu zachciało się bąki zbijać. Stanowcze NIE !
~realista
2015-11-30 08:15:36
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 6
A czego się spodziewaliście?! Amazon szukał taniej siły roboczej którą można wyzyskiwać i zwolnień z podatków dlatego otworzył oddział w Polsce.
~poczytajcie trochę
2015-11-29 21:59:35
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 5
Przy stracie energetycznej oraz temperaturach pracy w Amazon, posiłki powinien zapewniać pracodawca. Takie jest polskie prawo i przepisy BHP.
~Komentarz został usunięty
2015-11-29 21:42:32
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 0
Komentarz został usunięty
~Joseff
2015-11-29 21:41:00
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 2
Ludzie domagają się egzekwowania praw a nie żałosnego posiłku za "złotówkę". Z resztą co to za posiłek za złotówkę? Powiedzieć Ci? W poniedziałek kotlet, we wtorek z poniedziałkowego kotleta jest spaghetti, a w środę zupa-śmietnik z tego, co zostało z poprzednich dni. W czwartek dadzą nowe mięso o wielkości dwóch paznokci, a jakości wysoce wątpliwej. Psu bym tego nie dał.
~RikiTiki
2015-11-29 21:38:38
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: 2
Jedzenie nie jest za free, transport nie jest dla wszystkich. Coś jeszcze jest za darmo? Chyba praca w Amazonie, bo zapieprz w takich a nie innych warunkach za 9 zł na rekę przez ponad 10 godzin dziennie to żadna pensja.
~Riki
2015-11-29 21:03:22
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak nie pasuje to się zwolnijcie ! Transport za free , Jedzenie za Free i jeszcze mało i mało proszę otworzyć samemu firmę to zobaczycie jak jest słodko . To jest prawda im większe dziadostwo tym większe wymagania.
~Irek
2015-11-29 21:00:01
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: -2
Płacą 1 zł za obiad i jeszcze patologii żle ! Dziadostwo cholerne tylko daj i daj jak nie pasuje to won na pośredniak. Kupe łajna
~bobas
2015-11-29 20:59:05
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -2
Jedzenie za zyla i jeszcze wymagania paranoja niektóre osoby takiego jedzenia w domu nie mają
~sad
2015-11-29 16:00:08
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 3
takich firm jest sporo w naszym kraju...niestety,należy szukać rozwiązań w prawie pracy,a nie w protestach,dymali,dymają i będą nas dymać....Polski pracownik jest traktowany jak tania siła robocza i nic więcej.....
~hjk
2015-11-29 12:32:04
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 0
wpuscili och do polski to tgeraz maja ze sie traktuje ludzi 4 tys jak swolocz a ochrona tam na dnie
~słuchacz
2015-11-29 11:56:59
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
Tak to jest niby wyzwoliliśmy się z ucisku poprzedniego systemu wpadając klasycznie z deszczu pod rynnę, a zagraniczne firmy są nawet gorsze niż były polskie bo zagraniczne nie płacą ani grosza podatku. Dobrze że protestują najwyższy czas skończyć z wyzyskiem jak w koloniach afrykańskich.