Impel wygrywa po zaciętej walce w Łodzi z Budowlanymi

| Utworzono: 2015-12-02 21:16 | Zmodyfikowano: 2015-12-02 21:16

Pierwszą, bardzo zaciętą i efektowną partię minimalnie wygrały przyjezdne. Ostatnią akcję wykończyła Katarzyna Skowrońska-Dolata, która obiła blok rywalek. W wyjściowym składzie Impelu wyszła Aleksandra Sikorska, była zawodniczka Budowlanych, która zastąpiła Agnieszkę Kąkolewską. W pierwszym secie Budowlane znakomicie grały w bloku (5 pkt, przy 2 pkt rywalek), a rywalki lepiej serwowały – 2 asy i zero pomyłek.

W drugim secie wyrównana walka trwała tylko na początku, później Impel stopniowo budował przewagę. Od stanu 16:18 Budowlane kompletnie stanęły i popełniały mnóstwo prostych błędów, jakby przestraszyły się rywalek. Wrocławianki tymczasem grały bardzo spokojnie (przez dwa sety nie popełniły ani jednego błędu serwisowego!), a w ofensywie grę prowadziły Amerykanka Kirstin Hildebrand i Katarzyna Skowrońska-Dolata, które może nie grały bardzo skutecznie, lecz w kluczowych momentach się nie myliły.

Kolejna partia miała niesamowity przebieg. Budowlane zaczęły go lepiej, lecz to, co działo się od stanu 8:4, trudno opisać – Impel popełnił w tym secie aż siedem błędów w ataku, bo łodzianki zdobywały seryjnie punkty i wyszły na prowadzenie 16:5. Gra Impelu zupełnie się posypała, trener Nikola Negro starał się reagować, lecz żadne zmiany nie przynosiły skutków. Wrocławianki nagle przestały zupełnie przyjmować i atakować. Ostatecznie łodzianki wygrały wysoko do 16.

Okazało się, że zapaść przyjezdnych potrwała dłużej niż tylko jednego seta. Tak samo wyglądała ich gra w czwartej odsłonie – raz po raz się myliły, a w końcówce kilka razy wbijały się w blok rywalek, nie mogąc skończyć niemal żadnej akcji. Przed tie-breakiem Budowlani mieli ogromną przewagę psychiczną.

W decydującym starciu górę wzięło doświadczenie przyjezdnych, które uspokoiły grę – kluczowe akcje kończyły Skowrońska-Dolata i Costagrande. Ostatecznie Impel wywiózł z Łodzi dwa punkty, choć wydawało się, że zdobędzie tylko jeden.

Budowlani Łódź : Impel Wrocław 2:3 (23:25, 18:25, 25:16, 25:13, 13:15)

Budowlani Łódź: Muresan (16), Polańska (14), Pycia (12), Beier (21), Brzezińska (12), Vincourova (3), Medyńska (L) oraz Tobiasz, Twardowska, Woźniczka, Grajber

Impel Wrocław: Ptak (10), Hildebrand (7), Sikorska (4), Radecka (5), Skowrońska – Dolata (23), Costagrande (8), Dürr (L) oraz Kossanyiova (3), Kaczor, Gryka (1)

MVP spotkania: Katarzyna Skowrońska - Dolata.