Koszykarki Ślęzy Wrocław kończą rok meczem w Siedlcach

| Utworzono: 2015-12-19 08:50 | Zmodyfikowano: 2015-12-19 08:52

To już 13. kolejka Tauron Basket Ligi Kobiet, druga w rundzie rewanżowej. Wrocławianki wygrały do tej pory osiem spotkań i nikt w zespole nie dopuszcza myśli, że w sobotę nie osiągną kolejnego. Ślęza jest zdecydowanym faworytem pojedynku, wszak MKK zamyka tabelę z zaledwie dwoma zwycięstwami. Bartosz Tomczak:

Rywala z Siedlec nie można jednak lekceważyć i do meczu należy przystąpić z maksymalną koncentracją. Pierwsze spotkanie obu drużyn, rozegrane we wrześniu, zakończyło się zwycięstwem Ślęzy 74:61. Trzeba jednak pamiętać, że na półmetku rywalizacji MKK prowadził różnicą ośmiu punktów, a po trzeciej kwarcie jednym. Dopiero bardzo dobra gra wrocławianek w ostatniej ćwiartce pozwoliła odnieść wygraną.

Jedyne zwycięstwa w tym sezonie MKK odniósł w meczach z Energą Toruń i JAS-FBG Zagłębiem Sosnowiec. Tydzień temu siedlczanki uległy Widzewowi Łódź, ale tylko 78:80. Najwięcej punktów dla drużyny prowadzonej przez selekcjonera kadry, Teodora Mołłow, zdobyły Marie Malone (22) i Oksana Kisilowa (20).

Wrocławianki przystąpią do sobotniej potyczki z wielką wolą rehabilitacji za ubiegłotygodniową porażkę po dogrywce z MKS-em Polkowice. Poza tym chcą udanie zakończyć rok 2015. Po meczu z MKK nastąpi świąteczno-noworoczna przerwa w rozgrywkach. Na parkiety ekstraklasy koszykarki wrócą 9 stycznia.

Spotkanie MKK Siedlce – Ślęza Wrocław rozpocznie się o godz. 17:00.