Wrocław: Po gorącej sesji przyjęto projekt budżetu

| Utworzono: 2015-12-22 10:38 | Zmodyfikowano: 2015-12-22 10:38
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Wrocławscy radni przyjęli budżet na 2016 r. Za głosowało 21 radnych, przeciw było 16. Odrzucono m.in. propozycje zwiększenie wydatków na zieleń i wydzielenia pasów dla autobusów oraz reaktywacji tramwaju linii 16. Prezydent Rafał Dutkiewicz zaakceptował natomiast pomysły swoich radnych i radnych PO postulujących m.in. stworzenie miejsc parkingowych wzdłuż ul. Inflanckiej, budowę progów zwalniających przy ul. Partyzantów oraz przy Sępa Szarzyńskiego.


 

Prawo i Sprawiedliwość nie odpuszczało i zgłosiło 23 poprawki, mimo że wcześniej zostały odrzucone, bo według skarbnika miasta PiS nie wskazało ich źródeł finansowania i wpływu na budżet w kolejnych latach. Chodziło m.in o przywrócenie linii tramwajowej nr 16, czy zwiększenie wydatków na remonty torowisk. Rafał Czepil - wiceprzewodniczący rady miasta z PiS.

A wtórował mu Sebastian Lorenc z Bezpartyjnych Samorządowców. Zgłosił poprawki w imieniu grup społeczników. Także zostały odrzucone.

Głosowanie zostało wprowadzone do porządku sesji. A Marcin Urban, skarbnik miasta ocenił, że przyszłoroczny budżet jest bardzo zrównoważony, chociaż miasto wyda o 200 mln mniej na inwestycje.

Projekt budżetu, który przewiduje 65 milionów złotych deficytu, został ostatecznie przyjęty.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama