Pewna wygrana szczypiornistek Zagłębia w Chorzowie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2015-12-22 22:38 | Zmodyfikowano: 2015-12-22 22:45

Podopieczne Bożeny Karkut tylko w początkowej fazie meczu miały problemy z Niebieskimi. W 8. minucie na tablicy wyników było 5:3 dla Ruchu. Potem ton rywalizacji nadawały już faworytki z Dolnego Śląska. Lubinianki szybko odrobiły straty i zbudowały własna przewagę. W 22. minucie wynosiła ona już 6 goli (12:6). Szczypiornistki Metraco Zagłębia bezlitośnie wykorzystywały błędy rywalek sporo goli zdobywając po kontrach. Skutecznością imponowała zwłaszcza Sanja Premovic. Czarnogórska rozgrywająca już do przerwy miała na swoim koncie 7 trafień.

Po zmianie stron prowadzenie gości ani przez moment nie było poważnie zagrożone. W 40. minucie przewaga lubinianek wynosiła już 10 goli. Podopieczne Bożeny Karkut nie zwalniały tempa. Między słupkami dobrze spisywała się Monika Wąż, a kolejne bramki rzucały Premović i Agnieszka Jochymek. Zawodniczki Ruchu dopiero w końcówce odrobiły część strat. Stało się tak m.in. po opuszczeniu placu gry przez Kaję Załęczną i Kamilę Konofał, które otrzymały swoje trzecie kary w meczu.

Na półmetku sezonu zasadniczego ekstraklasy liderem jest Start Elbląg, który wyprzedza Pogoń Szczecin i MKS Lublin - wszystkie zespoły zgromadziły po 19 punktów. Zagłębie ma 16 punktów i jest czwarte. Tabelę zamyka KPR Jelenia Góra, który w 11 meczach nie zdołał wywalczyć nawet punktu.

Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 27:33 (11:18)

Ruch: Ciesiółka, Krupa, Montowska - Benducka 3, Jasinowska 3, M. Drażyk 4, Żakowska 9, Tracz, Krzymińska 3, Masłowska, Doktorczyk 2, Płomińska 3.

Zagłębie: Wąż, Chojnacka - Robótka, Załęczna 2, Konofał 3, Paluch, Premović 11, Wiertelak 2, Walczka 1, Marić 4, Jochymek 8, Milojević 2.