Katarzyna Skowrońska-Dolata i spółka wciąż z szansami na igrzyska

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-07 16:01 | Zmodyfikowano: 2016-01-07 16:02

O tym czy ostatnie spotkanie grupowe biało-czerwonych będzie miało znaczenie nie leżało w rękach naszych zawodniczek. Trzeba było liczyć na korzystny wynik starcia Rosja - Belgia. Warunkiem tego, żeby nasze dziewczyny podtrzymały szansę wyjazdu na igrzyska było zwycięstwo naszych sąsiadek. Udało się. Rosjanki wygrały w trzech setach (25:19, 25:22, 25:17).

Sborna jest już zatem pewna awansu do półfinału. Udział w tej fazie turnieju mogą wywalczyć także Polki. Warunek jest jeden - wygrać za trzy punkty z Włoszkami. Maksymalnie biało-czerwone mogą stracić zatem zaledwie seta. Gdyby udało się zrealizować ten plan nasze siatkarki zagrają o awans do finału z najlepszym zespołem grupy A (Turcja lub Holandia).

Awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca turnieju w Ankarze. Zespoły, które zajmą drugie i trzecie miejsce wystąpią jeszcze w zawodach interkontynentalnych.