Znamy już wyborcze numery i nazwiska kandydatów

, PAP | Utworzono: 2009-05-06 10:52 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Fot. Parlament Europejski – Dział Audiowizualny

Państwowa Komisja Wyborcza wylosowała numery list dla 10 komitetów wyborczych, które zarejestrowały w eurowyborach listy kandydatów we wszystkich 13 okręgach.

W czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego numer:

1 - będą nosiły listy wyborcze UPR

(Kandydaci: 1 MAURER Robert Jarosław; 2 SKAKUJ Stanisław Andrzej; 3 KOŁAKOWSKI Tomasz; 4 ŁAMBUCKA Maria Anna; 5 POKRYWKA Jan Tadeusz; 6 MAŁEK Mieczysław; 7 KALIŃSKI Piotr Paweł; 8 WOŹNIAK Stanisław Aleksander; 9 SZYMCZYK Jacek Marian; 10 SUSŁOWSKI Tomasz Jan)

2 - listy PSL

(Kandydaci: 1 RAKOCZY Stanisław; 2 GRALA Leszek; 3 KROLL Henryk; 4 GERINGER DE OEDENBERG Henryk Ksawery; 5 LONGAWA Stanisław Tadeusz; 6 KUTY Roman; 7 JARMUŁOWICZ Lidia; 8 DROZD Piotr; 9 KAROL Teresa Maria; 10 ANTONISZYN Ilona Galia)

3 - listy Samoobrony

(Kandydaci: 1 KOŁACZ Grzegorz; 2 LEWANDOWSKA Sandra Magdalena; 3 KLIMKÓW Jan; 4 KOWALSKA Marianna Stefania; 5 MROCZEK Joanna; 6 KITAJEWSKI Krzysztof Leszek; 7 WAJDA Marian Leord; 8 NIEJADLIK Kazimierz; 9 FILIŃSKI Ryszard Michał; 10 ŻYSZKIEWICZ Jerzy)

4 - listy Polskiej Partii Pracy

(Kandydaci: 1 GROSZEWSKA Ewa Agata; 2 GRENEN Iwona Teresa; 3 KURZYDLAK Daniel Andrzej; 4 JANKOWSKA Joanna; 5 DZIEDZIC Alicja; 6 JENDRUSZ Sylwia Elżbieta; 7 TRONINA Piotr; 8 HASIAK Kamila Monika; 9 CZYŻEWSKA Zofia Helena; 10 KOSELA Patryk)

5 - listy Libertas

(Kandydaci: 1 DOBROSZ Janusz Konrad; 2 WOŹNY Zbigniew Piotr; 3 KOŁT Józef; 4 SZPRYNGIEL Bogdan; 5 TARNOWSKI Jarosław Michał; 6 IZWORSKA Teresa Aleksandra; 7 PARTYKA Ireneusz Jerzy; 8 SKOROBOGATY Krzysztof; 9 TREUTZ Andrzej Kazimierz; 10 CHMURZYŃSKI Piotr Michał)

6 - koalicyjnego komitetu SLD-UP

(Kandydaci: 1 GERINGER DE OEDENBERG Lidia Joanna; 2 KLEPACZ Apolonia Weronika; 3 HUZARSKI Michał Seweryn; 4 MAZUR Andrzej Michał; 5 KIBANGOU Patrick Bandile Abel Desire; 6 WROŃSKI Patryk Marek; 7 ŁASISZ Bogumił Mirosław; 8 OCHMAN Daniel; 9 PAWLAK Artur Krzysztof; 10 NAJAR Sergiusz)

7 - listy komitetu "Porozumienia dla Przyszłości" Centrolewica

(Kandydaci: 1 PINIOR Józef; 2 SIEDLECKI Roman Aleksander; 3 SŁODCZYK Krystyna; 4 SEREDYŃSKA - TARGOSZ Janina Wanda; 5 KORNIJECKI Adam Robert; 6 MOSOŃ Małgorzata; 7 MIŚKOWICZ Zygmunt; 8 JASIŃSKI Andrzej; 9 GRONOWSKA Małgorzata Anna; 10 GAWLIK Radosław)

8 - listy Prawicy Rzeczypospolitej

(Kandydaci: 1 PALADE Marcin; 2 GIEYSZTOR Jerzy; 3 DUZINKIEWICZ Ewa Maria; 4 WĄSOWICZ - HOŁOTA Danuta; 5 KALICIŃSKI Stanisław; 6 JARMOŁOWICZ Artur Przemysław; 7 HABA Grażyna; 8 BOBROWSKI Jerzy Wawrzyniec; 9 ONSOWICZ Bogusław Witold; 10 HERTMAN Leszek)

9 - listy PO

(Kandydaci: 1 PROTASIEWICZ Jacek; 2 JAZŁOWIECKA Danuta; 3 TUTAJ Jerzy; 4 BORYS Piotr; 5 CZERKASOW Krzysztof Wiktor; 6 HUSKOWSKI Stanisław Tadeusz; 7 GODLEWSKI Bogusław Dariusz; 8 PILAWA Jacek Jerzy; 9 KRUG Tomasz; 10 KASPRZYK Wojciech Marek)

10 - listy PiS

(Kandydaci: 1 LEGUTKO Ryszard Antoni; 2 JAROCH Andrzej Stanisław; 3 KŁOSOWSKI Sławomir; 4 KEMPA Beata Agnieszka; 5 ŚLUSARZ Rafał Józef; 6 CYBULSKI Piotr; 7 KRAJCZY Norbert Jan; 8 KILIAN Wiesław; 9 ZAWADA Sławomir Artur; 10 ZALEWSKA Anna Elżbieta)


Szczegóły na stronie PKW

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Samarytanka
2009-06-02 14:25:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 0
Od godziny szukam w Necie nazwisk i kandydatów komitetów wyborczych z Naszego okręgu! Chyba znowu pójdę tylko podnieść frekwencję,bo nie wiem;kto i co reprezentuje!
~Polak
2009-05-06 18:18:27
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 0
ależ bardzo dziękuję ;-)
~Strzec
2009-05-06 15:34:59
z adresu IP: (194.213.xxx.xxx)
Ocena: 0
mój typ: 10.5
~Katarzyna Górowicz
2009-05-06 15:08:55
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Proszę bardzo :-)
~Polak
2009-05-06 14:10:35
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: -1
a może byście opublikowali tez listy partyjne z nazwiskami z naszego okręgu, bo to co jest teraz to tylko nieznaczący news medialny
Reklama