Pierwszy w tym roku mecz o stawkę siatkarek Impelu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-01-14 08:17 | Zmodyfikowano: 2016-01-14 08:17

Siatkarki Orlen Ligi nie rywalizowały w ligowych rozgrywkach od ponad miesiąca. Powrót będzie szczególny jednak nie tylko ze względu na długą przerwę. Impel po raz pierwszy poprowadzi bowiem nowy szkoleniowiec - Jacek Grabowski. Również wśród rywalek nastąpiła zmiana, bo teraz rzeszowianki trenuje Jacek Skrok.

Niewykluczone, że będziemy mieli jeszcze jeden szczególny motyw meczu. Po półrocznej przerwie spowodowanej zerwaniem przednich więzadeł krzyżowych w kolanie do zdrowia wróciła Agata Sawicka. Teoretycznie zatem nie ma przeszkód by libero Impelu zagrała w Rzeszowie, choć musiałaby wygryźć dobrze spisującą się tym sezonie Niemkę - Lenkę Dürr.

Wrocławianki są zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego spotkania. Ich rywalki zajmują bowiem przedostatnie miejsce w tabeli. SkyRes wygrał zaledwie 2 z 12 spotkań. Impel jest trzeci i ewentualna wygrana, może sprawić, że przeskoczy mający dwa punkty więcej PGE Atom Trefl Sopot. Niezagrożonym liderem jest niepokonany Chemik Police.

W poprzednim starciu obu drużyn górą były dolnośląskie siatkarki 3:0. W żadnym z setów nie pozwoliły nawet rywalką na zdobycie 20 punktów.

Początek spotkania SkyRes Rzeszów - Impel Wrocław w czwartek o 18.