Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Bomba w górę!

| Utworzono: 2009-04-25 14:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych. Bomba w górę! -

- Dziś już o 12.00 rozpoczniemy sezon wyścigowy na Partynicach. W sezonie rozegranych zostanie 17 dni wyścigowych, zaplanowanych jest około 140 gonitw. Będą biegać konie półkrwi, konie czystej krwi arabskiej oraz kłusaki francuskie. Miłośnicy gonitw nie będą zawiedzeni. Wyścigi będzie można nie tylko oglądać, ale również obstawiać swoich faworytów. Mam nadzieję, że nie tylko my czekaliśmy na dzisiejszy dzień - mówi Monika Słowik, dyrektorka Wrocławskiego Toru Wyścigówm Konnych-Partynice.

W partynickich stajniach jest 151 koni wyścigowych. Przez okres zimy i wiosny trenerzy wraz z jeźdźcami przygotowywali się do kolejnych wyścigowych zmagań.

Od maja będziemy oglądać konie czystej krwi arabskiej, które w tym sezonie będą rywalizować w 50 gonitwach. Punktem kulminacyjnym tej rywalizacji jest Nagroda SK Lesieniec (27 września).

80 koni półkrwi ma do podziału zwycięstwa w 63 gonitwach, z których najważniejsze to Derby Półkrwi (6 września). Ale te najlepsze będą rywalizować jeszcze o Nagrodę Rewolty i Prezydenta Wrocławia (28 czerwca), Nagrodę Arabelli, Wrocławia (9 sierpnia), Tunela (27 września), Zamknięcia Sezonu (18 października).

Miłośnicy gonitw skakanych również będą mogli dopingować swoich faworytów w sześciu gonitwach płotowych, w tym w Nagrodzie SK Ochaby (18 października).

Nowością, a raczej powrotem do tradycji mają być dwie gonitwy przeszkodowe w drugiej części sezonu.

Program wyścigów konnych uzupełnią widowiskowe kłusacze zaprzęgi.

Otwarcie Sezonu 2009 o godz. 11.30. Bomba w górę o godz. 12.00. Wstęp wolny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.